Rezultate te kerkimit per termin: +Strukturat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.613Z

SHBA: Strukturat paralele, struktura kriminale

PRISHTINE- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Christopher Dell, ka thënë se SHBA mbështet planin e Zyrës Ndërkombëtare Civile dhe të Qeverisë së Kosovës për shtrirjen e autoritetit edhe në veri të vendit. “Ne mbështesim plotësisht planin e ICO-së dhe Qeverisë pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.100Z

Mitrovicë, strukturat paralele pengojnë eksportet kosovare

Mitrovicë (start)-Shefi i degës në Mitrovicë, Bashkim Çitaku, gjatë mbledhjes së radhës së Komitetit për Siguri në qytetin verior, paraqiti problemin e pengimit të eksportit të mallrave kosovare nga strukturat paralele serbe në veri. Çitaku theksoi se strukturat paralele serbe nuk lej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.731Z

Pack: Të hiqen strukturat paralele

Nga Express më 30 gusht 2011 në ora 13:23 Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Doris Pack, tha se "strukturat paralele në veri të Kosovës duhet të hiqen". Në një intervistë për mediat serbe, ajo tha se dialogu ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës "nuk mund të jetë vetëm një sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

ICO: Nuk i njohim strukturat paralele

Autoritetet nderkombetare ne Kosove nuk i njohin fare strukturat paralele serbe dhe e vleresojne te papranueshme pranine e tyre ne shtetin e ri. Zedhenesi i Zyres Nderkombetare Civile, Andy McGuffie ka deklaruar se strukturat paralele synojne vetem minimin e institucioneve te Kosoves dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.066Z

Kuçi: Brenda qershorit shpërbëhen strukturat ilegale

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi ka deklaruar se brenda muajit qershor do të shpërbëhen të gjitha strukturat ilegale serbe të sigurisë, të cilat kanë vepruar prej vitesh në komunat me shumicë serbe, e veçanërisht në veri. Pjesëtarët e këtyre mekanizmave, sipas tij, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.295Z

Strukturat kërcënuese

Autoritetet e Aleancës Veriatlantike kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me funksionimin e strukturave paralele në Kosovë dhe janë zotuar se do të jenë të gatshëm të reagojnë për të garantuar sigurinë dhe stabilitetin në të gjithë vendin. “Shkeljet e Rezolutës së KS’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Kosovë/ICO: Nuk i njohim strukturat paralele

Autoritetet ndërkombëtare në Kosovë nuk i njohin fare strukturat paralele serbe dhe e vlerësojnë të papranueshme praninë e tyre në shtetin e ri. Zëdhënësi i Zyrës Ndërkombëtare Civile, Andy McGuffie ka deklaruar se strukturat paralele synojnë vetëm minimin e institucioneve të Kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama