Rezultate te kerkimit per termin: +Studentve

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] studentve / docs[0] 150 / hits[0] 223 /
Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video
  • 2019-01-29

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video

Ish- kryeministri Sali Berisha shprehet se pas përplasjes fizike të ndodhur sot mes grupeve të ngujuar tek Juridiku, fshihet dora e Edi Ramës. Sipas tij Rama po përdor të rinjtë e FRESH  si mish për top, për të mbyllur protestën e studentëve dhe bojkotin e tyre që vazhdon prej disa jav

Arsimi, opozita: Të dyfishohet buxheti, Nikolla: Nuk e ul kokën!
  • 2018-12-20

Arsimi, opozita: Të dyfishohet buxheti, Nikolla: Nuk e ul kokën!

Opozita shqiptare ka kërkuar dyfishim të buxhetit për arsimin e lartë, duke kërkuar madje edhe rrëzimin e ligjit të miratuar më parë në Kuvend nga mazhoranca. Pasi ka rimarrë fjalën në seancën plenare, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka deklaruar se buxheti i shtetit për arsimin është i

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën
  • 2016-11-03

SHBA bën publike emrat: Politikanët shqiptarë kriminelë e të korruptuar që u kemi dhënë lamtumirën

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e atyre politikanëve, që sipas tij, konsiderohen kriminelë e të korruptuar. Lu tha se është përparim i jashtëzakonshëm, pasi S

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj
  • 2016-11-03

INTERVISTA/ Donald Lu flet me emra: Politikanët e inkriminuar dhe të korruptuar që kemi larguar. Si do kapen peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, u përgjigjet pyetjeve nga qytetarët në rrjetin social. Ai ka nënvizuar se politikanët e inkriminuar që kemi larguar kanë emra dhe janë publikë. Komenti im për orët e gjyqtarëve ka bërë që ata mos më pëlqejnë,

Perse diskriminohet Kuksi, ne raport me Saranden?
  • 2016-02-21

Perse diskriminohet Kuksi, ne raport me Saranden?

            Rihapja dhe funksionimi i Filialit të Universitetit të Tiranës në qytetin e Kukësit, një domosdoshmëri       Qarku i Kukësit Qarku i Kukësit shtrihet në pjesën verilindore të Shqipërisë dhe përgjatë kufirit me Kosovën e, pjesërisht, me Maqedoninë. Kr

UPSK kërkon që të ndahet një fond emergjent për sanimin e dëmeve të shkaktuar nga stuhia
  • 2015-08-27

UPSK kërkon që të ndahet një fond emergjent për sanimin e dëmeve të shkaktuar nga stuhia

Organizata Studentore Unioni i Pavarur i Studentëve të Kosovës (UPSK), përmes një komunikatë për medie, ka shprehur shqetësim në lidhje me njoftimin se konvikti nr. Një ( 1) nuk do të jetë në shërbim të studentëve nëse nuk sanohen dëmet e shkaktuara nga stuhia në fillim të muajit

Bashkia e Tiranes miraton Karten Bashkiake te Studentit
  • 2011-11-04

Bashkia e Tiranes miraton Karten Bashkiake te Studentit

Kryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha nenshkroi sot memorandumin e bashkpunimit me 5 rektoret e Universiteteve publike te Tiranes me qellim paisjen e studenteve me Karten Bashkiake te Studentit. Permes memorandumit Bashkia e Tiranes dhe Universitete bashkrendojne punen per pajisjen e stud