Rezultate te kerkimit per termin: +Studente

Meta: total 1000 / total_found 5311 / time 0.002 / keyword[0] studente / docs[0] 5311 / hits[0] 7659 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Kanë vrarë mendjen mbi libra, Rama: Punë në administratë vetëm për ekselentët!

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në raundin e IV të  programit Kombëtar të Praktikave të Punës. Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë studentët ekselentë  kanë të drejtën e punësimit në administratën shtetërore, pa konkurrim për një vit dhe më pas ai i nënshtrohet konkurrimi

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!
  • 2019-04-04

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!

Nga Ilir ÇUMANI Kur opozita e bashkuar organizonte protestën e saj masive në bulevardin Dëshmorët e Kombit, rastësisht takova në shëtitoren e ndodhur mes kompleksit Taivan dhe pallateve Shallvare një të njohur, i cili kishte dalë në shëtitje me bashkëshorten e tij. Është një burrë

Pse sshkarkohet?, Rama për rektorin e UT: Është më rehat se çdo mbret!
  • 2019-04-03

Pse sshkarkohet?, Rama për rektorin e UT: Është më rehat se çdo mbret!

Rektori nuk është mbret që të mos shkarkohet! Kështu iu drejtua një studente kryeministrit Edi Rama në një bashkëbisedim për Paktin për Universitetin dhe aq ishte mjaftueshëm që shefi i qeverisë të niste sulmin ndaj rektorit Mynyr Koni. Ashtu si në pothuajse çdo dalje në media gjat

No Pic available
  • 2019-03-30

Befason pedagogu: Njoh kolegë që bëjnë seks me studentet për një 5!

Pedagogu dhe gazetari Erion Kristo, duke komentuar protestën e studentëve në emisionin Late Night Show, është shprehur se pedagogët abuzojnë me detyrën. Sipas Kristos, pegadogët arrijnë deri në pikën sa i kërkojnë favore seksuale studenteve në këmbim të notës 5-së. Erion Kristo: E

Banda e Edi Ramës, PD nxjerr fotot: Ja policët e infiltruar në protestë
  • 2019-03-28

Banda e Edi Ramës, PD nxjerr fotot: Ja policët e infiltruar në protestë

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka publikuar disa foto që sipas tij, janë të policëve që janë infiltruar për të fotografuar protestuesit e opozitës. Ai shprehet se të infiltruarit në protestë janë banda të Edi Ramës që përndjekin të rinjtë dhe të rejat që protestojnë p

Zjarr në një banesë në Shkodër, plagoset 20-vjeçarja
  • 2019-03-27

Zjarr në një banesë në Shkodër, plagoset 20-vjeçarja

Një studente 20-vjeçare ka mbetur e plagosur rëndë nga zjarri që përfshiu banesën në Shkodër.  Esmeralda Gjinaj po dërgohet në spitalin e QSUT për shkak të plagëve të marra. Sipas unifromave të bardha, 20-vjeçarja nga Elbasani është në gjendje të rëndë. Zjarri ra në katin e

Na helmove me gaz, Lleshaj u përgjigjet akuzave: 3 fatkeqë, jo studentë
  • 2019-03-20

Na helmove me gaz, Lleshaj u përgjigjet akuzave: 3 fatkeqë, jo studentë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar sot në lidhje me incidentin e djeshëm në Universitetin Aleksandër Mosiu, Durrës, ku disa studentë e akuzuan atë se i ka helmuar me gaz dhe nuk ka të drejtë të shkoje gjëkundi, pasi përfaqëson një qeveri ilegjitime. Nëpërmjet një posti