Rezultate te kerkimit per termin: +Studim

Meta: total 1000 / total_found 12221 / time 0.006 / keyword[0] studim / docs[0] 12221 / hits[0] 16863 /
Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat më të mira për të dalluar një gënjeshtar
  • 2017-02-12

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat më të mira për të dalluar një gënjeshtar

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit. Ka mënyra shumë më të mira për të identifikuar mashtruesit. David Robson, BBC Skuadra e oficerëve të sigurisë të Thomas Ormerod u përballën me një detyrë në dukje të pamundur. Në aeroportet në të gjithë Evropën, atyre iu kërkua

No Pic available
  • 2017-02-11

Shën Vlashi peshkopi martir i Sebastes në Arbëri

Miron Çako* Sebaste është emër i një qyteti të lashtë, një qytet i tillë gjendej në Armeni. Por Sebaste ka ekzistuar edhe në Arbëri, ku sot shtrihet qyteti i Lacit. Sinaksarët e kishës na thonë se në Sebaste shek.IV jetonte një i krishterë me emrin Vlash, episkop i Sebastes, i cili

No Pic available
  • 2017-02-09

Harroni ushtrimet fizike për tu ulur në peshë

Nuk janë ushtrimet fizike çelësi për të kontrolluar peshën siç mund të mendohet, por faktorë të tjerë mes tyre dhe dieta. Sipas Ansa aktiviteti fizik ka shumë të mira, që nga ulja e rrezikshmërisë së sëmundjeve kardiake, diabeti dhe kanceri deri tek qetësimi i mëndjes dhe persona

Zonja e hekurt e Rumanisë (një shembull për Adriatik Llallën)
  • 2017-02-09

Zonja e hekurt e Rumanisë (një shembull për Adriatik Llallën)

Mijëra rumunë janë rebeluar kundër politikanëve të korruptuar, ata s’duan të pranojnë më mentalitetin e bakshishit. Shpresa e shumë njerëzve është Laura Codrua Kövesi: kjo prokurore është shefe e Zyrës kundër Korrupsionit. Nganjëherë ajo i përgjon edhe varrezat për t&

No Pic available
  • 2017-02-09

Rreziku i autizmit varet nga forma e trurit

Autizmi mund të njihet edhe nga forma e trurit.   Rezulton se më të rrezikuar për të gjetur këtë patologji – si meshkuj dhe femra-  janë ato me tru tepër “mashkullor”, më qartë: me kushte anatomike  tipike të trurit të mashkullit si përshembull tra

Gjiknuri i kërkon Hahn të ndërhyjë për zhbllokimin e interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë
  • 2017-02-09

Gjiknuri i kërkon Hahn të ndërhyjë për zhbllokimin e interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë

Me praninë e Komisionerit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Johanes Hahn u zhvillua sot në Shkup të Maqedonisë ministeriali i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Republika e Shqipërisë u përfaqësua nga Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri dhe zv/ministrja e Punëve

Kristiano Ronaldo, sportisti më i paguar në vitin 2016
  • 2017-02-04

Kristiano Ronaldo, sportisti më i paguar në vitin 2016

Ne kemi hyrë në një vit të ri kalendarik, por Kristiano Ronaldo ka marrë një të dhënë tjetër që dëshmon se viti 2016 ka qenë më i mirë se i çdo futbollisti tjetër. Pasi fitoi Champions League dhe Euro 2016 në fushën e lojës, portugezi u kurorëzua edhe si futbollisti më i mirë