Rezultate te kerkimit per termin: +Studim

Meta: total 1000 / total_found 10189 / time 0.009 / keyword[0] studim / docs[0] 10189 / hits[0] 14111 /
Bale, lojtari më i shpejtë me topin në këmbë
  • 2015-03-31

Bale, lojtari më i shpejtë me topin në këmbë

Gareth Bale është lojtari më i shpejtë i botës me topin në këmbë. Këtë fakt e konfirmon një studim i realizuar nga klubi Pachuca në Meksikë. Sipas të dhënave, uellsiani e ka shpejtësinë mesatare 36.9 km/h, duke zbritur në vendin e dytë ekuadorianin e Manchester United, Antonio Va

Momenti kur duhet ngrene cokollate per te humbur peshe
  • 2015-03-30

Momenti kur duhet ngrene cokollate per te humbur peshe

Transmetuar me 29032015 - 1646 Gjithe ata qe jane te dhene pas cokollates duhet te gezohen Nje studim izraelit i Universitetit te Tel Aviv i drejtuar nga Daniela Jakubowicz ka zbuluar se nisja e dites duke ngrene nje cokollate ndihmon per te humbur peshe dhe

10 futbollistët më të shpejtë me top në botë
  • 2015-03-29

10 futbollistët më të shpejtë me top në botë

Një studim i bërë nga klubi i Premier Ligës së Meksikës, Pachuca, i mbështetur nga FIFA, ka dhënë rezultate befasuese për faktin se kush është futbollisti më i shpejtë në botë me top në këmbë. Mesfushori

Studim: Domatja mbron organizmin tuaj
  • 2015-03-29

Studim: Domatja mbron organizmin tuaj

Domatja është një nga perimet më të njohura për vlerat e saj kuruese. Për vlerat e saj ushqyese, domatja ka gjetur përdorim të gjerë. Ajo është e pasur me Vitamina C dhe A. Gjithashtu, domatja përmban kripëra minerale, acide organike etj.

Puthni kete kafshe dhe shendeti juaj do te kete dobi
  • 2015-03-29

Puthni kete kafshe dhe shendeti juaj do te kete dobi

Transmetuar me 29032015 - 1338 PUBLICITET Nje puthje nga qeni yne mund te na beje mire Kjo pasi mikrobet qe gjenden tek qeni kane efekt mbrojtes per organizmin tone dhe cojne ne forcim te imunitetit dhe permiresim te mireqenies ps

Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike
  • 2015-03-28

Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike

Shëndet – Nëse deri më tani, kivin e keni nënvlerësuar apo nuk e keni konsumuar shumë, ne ju themi se kjo frutë ka shumë vlera, pasi ndihmon organizmin në shumë drejtime. Për më tepër lexoni më poshtë Kivi përmban shumë të mira laksative, kozmetike dhe terapeutike. Kjo f

Flini me shume se 8 ore rrezikoni
  • 2015-03-26

Flini me shume se 8 ore rrezikoni

Transmetuar me 25032015 - 1745 PUBLICITET Gjumi eshte i domosdoshem por abuzimi me te mund te jete i rrezikshembr br shte kjo ajo qe eshte zbuluar nga nje studim anglez i Universitetit te Warwick i drejtuar nga Franco Cappuccio