Rezultate te kerkimit per termin: +Studimet

Meta: total 1000 / total_found 16631 / time 0.007 / keyword[0] studimet / docs[0] 16631 / hits[0] 24627 /
Xhejmsi Dervishi, kush është vajza që flitet se do të zërë vendin e Marina Vjollcës
  • 2017-06-24

Xhejmsi Dervishi, kush është vajza që flitet se do të zërë vendin e Marina Vjollcës

A ma fal është klipi më i ri i këngëtarit Young Zerka, në skenat e të cilit direkt pas publikimit ajo që e ka marrë vëmendjen është vajza e bukur seksi, e cila shfaqet në një liman me anije të ankoruara. Ajo është modelja Xhejmsi Dervishi, të cilën këngëtari e përzgjodhi mes 15

No Pic available
  • 2017-06-20

Ben Blushi nga Pogradeci: Rama duhet shkarkuar si i paaftë

Kryetari i Libra Ben Blushi, ka vijuar fushatën e tij 100 km ecje në qytetin e Pogradecit. Gjatë takimeve Blushi ftoi qytetarët të zgjedhin nr 18 në fletën e votimit më 25 qershor. Teksa pogradecarët ndanë shqetësimin me kreun e e Libra, Blushi premtoi se do i shpallte luftë varfërisë.

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

Përse autikët nuk i shikojnë të tjerët në sy
  • 2017-06-19

Përse autikët nuk i shikojnë të tjerët në sy

Autikët në përgjithësi e shmangin shikimin sy më sy. Shpesh njerëzit e tjerë mendojnë se janë të turpshëm ose indiferentë apo se kjo është një shenjë ngathtësie. Por tani studiuesit kanë përdorur skanimet e trurit të pacientëve autikë dhe kanë vënë re se kontakti me sy ësht

Arti, pas fytyrës së një gruaje
  • 2017-06-19

Arti, pas fytyrës së një gruaje

Alda Bardhyli Arti i vërtetë gjithnjë është fshehur pas fytyrës së një gruajeapo të një burri. Kur Frida Kahlo humbi bashkëshortin e saj, artistin Diego Rivera, ajo e vizatoi dhimbjen kudo Tablotë e mëdha të lëna përgjysmë në studion e saj, ajo i shndërroi në piktura ku ndihej aq

Shuhet regjisorja e dokumentarëve
  • 2017-06-19

Shuhet regjisorja e dokumentarëve

Artistja Marianthi Xhako-Qemo ndërroi jetë në moshën 81 vjecare Regjisorja Marianthi Xhako Qemo, e njohur për kontributin e saj në historinë e kinematografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 81 vjecare Një humbje e madhe jo vetëm për familjen e saj por edhe për artin filmik

No Pic available
  • 2017-06-18

Kurti: Republika nuk jepet, populli ka votuar që PDK të shkojë në opozitë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka bërë të qartë edhe njëherë pozicionin e tij. Kurti ka thënë se populli ka votuar që PDK-ja të shkoj në opozitë, prandaj nuk do të heqin dorë nga Republika. Madje ai i ka drejtuar edhe një mesazh Ramush Haradinajt. Nuk është mirë