Rezultate te kerkimit per termin: +Stuttgartit

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] stuttgartit / docs[0] 103 / hits[0] 125 /
I “terrohet” Bayernit, fiton Dortmundi dhe Monchengladbach (Video)
  • 2016-03-02

I “terrohet” Bayernit, fiton Dortmundi dhe Monchengladbach (Video)

Bayern Munich është befasuar në Alianz Arena, ku është mposhtur nga Mainzi 1:2, në kuadër të xhiros së 24-të. Samperio dhe Cordoba shënuan për Mainzin, ndërsa golin e vetëm për Bayernin, e shënoi Robbeni. AdPlatformZone

Futbolli u përket tifozëve, të protestojmë për këtë
  • 2016-02-18

Futbolli u përket tifozëve, të protestojmë për këtë

Duhet pranuar, këto janë kohë të arta për futbollin dhe mbështetësit e saj, por disa pronarë klubesh të shëndetshëm amerikan, janë kapur në befasi nga një thënie e vjetër e zonës së Liverpulit mbi transparencën. Kjo, pasi një lojë jo e pastër është duke u zhvilluar mbi kurri

Dortmundi në gjysmëfinale të Kupës (Video)
  • 2016-02-10

Dortmundi në gjysmëfinale të Kupës (Video)

Borussia Dortmund ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, pasi ka shënuar fitore 1:3 në “Mercedes-Benz Arena”, ndaj vendasve të Stuttgartit. Skuadra e Tuchel e nisi mirë takimin duke shënuar që në minutën e 5

Tifozët e Dortmundit gjejnë një mënyrë interesante për të protestuar për çmimet e biletave (Video)
  • 2016-02-09

Tifozët e Dortmundit gjejnë një mënyrë interesante për të protestuar për çmimet e biletave (Video)

Tifozët e Borussia Dortmundit kanë protestuar për shtrenjtimin e biletave në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë ndaj Stuttgartit. Tifozët që kanë udhëtuar në Stuttgart, në minutën e 24’ kanë ndërprerë ndeshjen, du

Legjenda zvicerane, Matthausit: Duke dashur të kritikosh Xhakën, po i bën reklamë atij
  • 2016-01-28

Legjenda zvicerane, Matthausit: Duke dashur të kritikosh Xhakën, po i bën reklamë atij

Legjenda zvicerane e futbollit, Ludovic Magnin, ka folur për situatën e lojtarëve të Përfaqësueses së Zvicrës në Bundesligë. Magnin ka shtuar se në Bundesligën gjermane, lojtarët e Përfaqësueses së Zvicrës nuk g&eum

Shqiptari i shënon 2 gola Serbisë në ndeshjen me Gjermaninë
  • 2015-12-19

Shqiptari i shënon 2 gola Serbisë në ndeshjen me Gjermaninë

Mesfushori i talentuar i Stuttgartit, Dijon Ramaj, ka shkëlqyer në fitoren 5:1 kundër Serbisë në grupmoshat U-18 të Gjermanisë, në një turne të mbajtur në Izrael. Shqiptari Ramaj, që aktivizohet për të rinjtë e Gjermanisë ka shënuar 2 gola në këtë takim respektivisht në minutë

Dortmundi e fundos Stuttgartin, Aubameyang shkëlqen përsëri (Video)
  • 2015-11-29

Dortmundi e fundos Stuttgartin, Aubameyang shkëlqen përsëri (Video)

Borussia Dortmund është rikthyer te fitoret, duke mundur në Signal Iduna Park, Stuttgartin, 4:1, në ndeshjen e xhiros së 14-të të Bundesligës. Përpara 81 mijë spektatorëve, vendasit e Dortmundit e nisën mirë takimin, duke shënuar