Rezultate te kerkimit per termin: +Subjekte

Meta: total 1000 / total_found 8929 / time 0.004 / keyword[0] subjekte / docs[0] 8929 / hits[0] 13999 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këto janë ndarjet e mandateve për 12 qarqe. Partia që mori më pak vota

Zgjedhjet e nëntat parlamentare në Shqipëri që prej vitit 1991, janë fituar nga Partia Socialiste, e cila ka siguruar mbi 70 mandate deputetësh, çka mund të krijojë e vetme qeverinë. Nga ndarja e mandateve në rang vendit, Partia Socialiste ka siguruar 73 mandate, PD 43 mandate, më pak se

No Pic available
  • 2017-06-25

Në Shkodër PSD shpërndan ushqime në këmbim të votës, në Elbasan zbulohet skemë fotografimi vote

Policia e Shkodrës çon në Prokurori kryetarin e Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër Përparim Zeqir Raboshta. Përparimi kryetari Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër, sepse, në lagjen Liria, te zyra e Partisë Social Demokrate, po shpërndanin 70 pako në qese plasmasi, me

No Pic available
  • 2017-06-25

Llalla nga Elbasani: Rastet e referuara për shitblerje të votës nën hetim

Nga Elbasani, kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla dhe se të gjithë strukturat e Prokurorisë janë të angazhuara dhe po ndjekin me vëmendje procesin e zgjedhjeve. E ndërsa nuk kanë munguar raste e shitblerjes së votës në qytete të ndryshme, qoftë këto të referuara nga

No Pic available
  • 2017-06-25

Task Forca për zgjedhjet: Policia dështoi! Dyshime për dekonspirime

Task Forca për zgjedhjet e drejtuar nga zv/kryeministrja Ledina Mandija ka zhvilluar mbledhjen e radhës në orët e pasdites së sotme. Në deklaratën e shpërndarë thuhet se zyra e kryetarit të Task-Forcës  ka adresuar në Polici 20 raste të denoncuara nga subjekte elektorale dhe qyteta

No Pic available
  • 2017-06-24

Blerja e votave, edhe në Vlorë denoncohen tre persona

Ndërsa në Shkodër, një doganier në doganën e Vermoshit është arrestuar pasi në makinë ku ndodhej së bashku me një person tjetër është kapur me një listë votuesish dhe sasi të konsiderueshme parash. Edhe në Vlorë më 23 qershor policia e këtij qarku ka referuar materialet në Pro

No Pic available
  • 2017-06-24

Procedohen 3 persona në Vlorë, bënin presion dhe ofronin para për votën

Një tjetër rast i tentativës për blerje vote është regjistruar në qytetin e Vlorës. Policia e Vlorës, ka nisur procedimin penal ndaj shtetasve A. A, N. H dhe G. O, banues në Vlorë, sepse kanë kryer veprime me shtetas të ndryshëm, për blerjen e votave për subjekte elektorale. Sipas nd

No Pic available
  • 2017-06-24

Shkodër, PSD shpërndan pako me ushqime në këmbim të votës

Policia e Shkodrës çon në Prokurori kryetarin e Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër Përparim Zeqir Raboshta. “Përparimi kryetari Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër, sepse, në lagjen “Liria”, te zyra e Partisë Social Demokrate, po shpërndanin 70 pako n