Rezultate te kerkimit per termin: +Subjektet

Meta: total 1000 / total_found 12126 / time 0.006 / keyword[0] subjektet / docs[0] 12126 / hits[0] 17511 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Shqipëria si Anglia Tani me targa të personalizuara, ja sa kushton 007

Shqipëria duke ndjekur shembullin e Mbretërisë së Bashkuar, për herë të parë do ti japë mundësi drejtuesve të mjeteve që të aplikojnë në një sistem rezervimi online për targat e serive të veçanta. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën të ditur se tar

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia
  • 2019-04-04

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia

Operatori i Sistemit të Transmetimit të energjisë elektrike ka njoftuar këtë të enjte se disa zona të Tiranës do të përballen me kufizime të energjisë elektrike nga ora 8 e mëngjesit deri në 16 të pasdites, sot dhe nesër. Kjo, për shkak të investimeve që OST po kryen me sistemin

Ndëshkim me gurë për homoseksualët dhe shkelësit e kurorës
  • 2019-03-28

Ndëshkim me gurë për homoseksualët dhe shkelësit e kurorës

Nga 3 prilli në Brunei, homoseksualët dhe ata që shkelin kurorën,  rrezikojnë ndëshkimin për tu qëlluar me gurë: shteti i vogël islamik në fakt e ka futur dënimin koranik, si pjesë të zbatimit të një kriteri të ri penal të bazuar në Sheriat. Subjektet e mbretërisë së vogël t

Çfarë lideri jeni sipas Horoskopit? E zbulojnë yjet!
  • 2019-03-26

Çfarë lideri jeni sipas Horoskopit? E zbulojnë yjet!

Gjeni se çfarë bosi jeni dhe me kë jeni më i përshtatshëm, mes pikave të forta dhe defekteve të vogla Në karrierën tonë gjithmonë luajmë role të ndryshme dhe disa prej nesh marrin edhe rolet prestigjioze, si bosët apo drejtuesit e grupeve të punës. Por nuk është e thjeshtë dhe e

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS
  • 2019-03-07

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS

Nga Fadil LEPAJA Korporatat janë fenomen global. Disa të dhëna të vitit të kaluar na bëjmë, të shohim edhe zyrtarët e lartë politik, si shërbyes të drejtpërdrejtë apo indirekt, të këtyre interesave. Madje, për dallim të zyrtarëve të lartë të vendeve të fuqishme, zyrtarët e ve

Protesta/ Rama ik u kushton shtrenjtë 8 qytetarëve, policia nis arrestimet
  • 2019-03-05

Protesta/ Rama ik u kushton shtrenjtë 8 qytetarëve, policia nis arrestimet

Mijëra qytetarë morën pjesë sot në protestën e opozitës para Parlamentit, duke kërkuar që Rama të ikë dhe ti hapet rruga një qeverie tranzitore që do të çonte vendin në zgjedhje të parakohshme. Pavarësisht se incidentet ishin më pak të rënda se në tubimet e mëparshme, policia

Kruja mbyll hesapet me guroret, pezullohet aktiviteti i 12 subjekteve
  • 2019-03-04

Kruja mbyll hesapet me guroret, pezullohet aktiviteti i 12 subjekteve

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi urdhëroi sot pezullimin e aktivitetit të 12 guroreve në zonën e mbrojtur Krastë-Vrion. Klosi njoftoi se pas hetimit një mujor, Task-Forca e ngritur nga katër ministri ka propozuar revokimin e lejeve për 12 subjektet e fundit që ushtrojnë aktivitetin e guro