Rezultate te kerkimit per termin: +Substancave +Narkotike

Meta: total 553 / total_found 553 / time 0.001 / keyword[0] substancave / docs[0] 1411 / hits[0] 1786 / keyword[1] narkotike / docs[1] 24947 / hits[1] 57109 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Udhëzimi antikanabis, 4 institucione bashkë në luftën kundër drogës

Udhëzim i përbashkët për kanabisin nga Prokuroria, Ministria e Brendshme, e Shëndetësisë dhe e Mjedisit. Qëllimi është trajtimi i provave materiale të lëndëve narkotike dhe zbatimin e procedurës që nga sekuestrimi deri në asgjësimin e tyre, duke garantuar njëkohësisht mbrojtjen ng

No Pic available
  • 2017-05-09

ISHP jep alarmin: Rritet numri i gjimnazistëve që përdorin hashash

Nxënësit me mesatare të dobët dhe ata me prindër të ndarë janë kategoria që konsumojnë më shumë hashash. Alarmin e japin specialistët e Institutit të Shëndetit Publik të cilët në konferencën vjetore ngritën shqetësimin për shtimin adoleshentëve përdorues të kanabisit. Numri

No Pic available
  • 2017-05-02

Kërkohet konfiskimi i pasurisë së Fatmir Kajollit: 1. 1 milardë lekë të reja

Prokuroria për Krime të Rënda dërgon në gjykatë kërkesën për konfiskimin dhe kalimin në favor të shtetit të pasurisë në rreth 2.1 milionë metra katrorë troje, tokë arë, pyje dhe ndërtim, të regjistruara në emër të familjarëve të shtetasit Fatmir Kajolli, në Fier. Gjithashtu

Prokuroria kërkon sekuestron e pasurive të Fatmir Kajollit
  • 2017-05-02

Prokuroria kërkon sekuestron e pasurive të Fatmir Kajollit

Prokuroria për Krime të Rënda dërgon në gjykatë kërkesën për konfiskimin dhe kalimin në favor të shtetit të pasurisë në rreth 2.1 milionë metra katrorë troje, tokë arë, pyje dhe ndërtim, të regjistruara në emër të familjarëve të biznesmenit Fatmir Kajollit, në Fier. Gjithas

Asgjësimi i drogës pa prokurorët, Xhafaj-Llallës: Vërtetoje që të nis ndëshkimet
  • 2017-04-24

Asgjësimi i drogës pa prokurorët, Xhafaj-Llallës: Vërtetoje që të nis ndëshkimet

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj  i ka çuar një letër Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla në lidhje me deklaratat që ky i fundit ka bërë disa ditë më parë, ku tha se policia e asgjëson drogën e sekuestruar pa praninë e prokurorëve. Në letër Xhafaj  shprehet se deklarat

No Pic available
  • 2017-03-08

Kreu i Antimafies italiane: Shqiptarët, të dytët në botë për tregtimin e drogave të lehta

Prokurori i Antimafies së Italisë Franko Roberti ka dhënë një panoramë të gjerë të krimit në shtetin italian. Ai tha se në Itali nuk ekziston vetëm mafia siciliane, Kamorra dhe Ndrageta, por edhe një organizatë e katërt e cila quhet Shoqëria foxhiane. Në një takim të zhvilluar me

Mbi 700 000 euro heroinë nën tokë, goditet grupi me shqiptarë
  • 2017-02-15

Mbi 700 000 euro heroinë nën tokë, goditet grupi me shqiptarë

Një sasi e konsiderueshme prej rreth 65 kg heroinë e fshehur nën tokë është sekuestruar nga policia greke, ndërsa midis 6 personave të arrestuar janë edhe dy shqiptarë. Policia ka gjetur të varrosur me kujdes në pjesën e jashtme të një shtëpie në Keratea sasinë e konsiderueshme të