Rezultate te kerkimit per termin: +Subvencionet

Meta: total 731 / total_found 731 / time 0.014 / keyword[0] subvencionet / docs[0] 731 / hits[0] 908 /
Hapja e tregut të energjisë rrit për 20% tarifat e rrymës
  • 2015-09-11

Hapja e tregut të energjisë rrit për 20% tarifat e rrymës

Hapja e tregut të energjisë do të shkaktojë rritjen e tarifave të energjisë elektrike për sektorin e amvisërisë. Tarifat e energjisë elektrike për amvisëritë mund të rriten deri në 20 për qind, për shkak të nevojës për t'i eliminuar ndër-subvencionet në mes të kategorive të

6-mujori/ Eksportet bujqësore rriten me 2 miliardë lekë më shumë
  • 2015-08-31

6-mujori/ Eksportet bujqësore rriten me 2 miliardë lekë më shumë

TIRANË, 31 Gusht /ATSH/- Eksportet bujqësore, blegtorale dhe agroindustriale për 6 mujorin e parë të vitit 2015, u rritën me rreth 2 miliardë lekë më shumë se në të njëjtën periudhë të një viti më parë.Burime nga dikasteri i Bujqësisë bëjnë të ditur se, grupi i eksporteve buj

Haxhinasto-Veliaj: Me rëndësi rindërtimi i stacionit Hekurudhor të Tiranës
  • 2015-08-31

Haxhinasto-Veliaj: Me rëndësi rindërtimi i stacionit Hekurudhor të Tiranës

TIRANË, 24 Gusht/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u takuan sot me qëllim koordinimin për realizimin me sukses të reformave në fushën e shërbimeve publike.Ministri Haxhinasto u shpreh për do

Kosova nuk plotëson nevojat me bukë nga korrje-shirjet
  • 2015-08-16

Kosova nuk plotëson nevojat me bukë nga korrje-shirjet

Në Kosovë ka përfunduar fushata e korrje shirjeve dhe sipas të dhënave të para zyrtare, nga rendimentet e grurit, Kosova mund të plotësojë nevojat për ushqim deri në 75 për qind Shkëlzen Dragaj, këshilltar politik në Ministri

Kryeministri Isa Mustafa vizitoi komunat e Ranillugut dhe Kamenicës
  • 2015-08-01

Kryeministri Isa Mustafa vizitoi komunat e Ranillugut dhe Kamenicës

Prishtinë, 31 korrik 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga disa ministra të Qeverisë së Kosovës, ka vizituar të premten Komunën e Ranillugut dhe Komunën e Kamenicës. Gjatë vizitës në Ranillug, kryeministri Isa Mustafa u prit nga kryetari i Komunës,

Kontrabanda e cigareve dhe rrahjet e policisë në Shkodër
  • 2015-07-30

Kontrabanda e cigareve dhe rrahjet e policisë në Shkodër

Pasi përdori shakanë e ligjit anti-duhan, si justifikim për rënien me 30 % të importeve, e përkthyer në 50 milionë euro dëm buxhetit të shtetit, Rama, i shquar për dhunë, ka çuar bravo-çunat e dajakut të Sajmir Tahirit tek fshatarët e Shkodrës, që gjenden në pragun e uris

Krasniqi: Të rritet cilësia e prodhimeve bujqësore
  • 2015-07-19

Krasniqi: Të rritet cilësia e prodhimeve bujqësore

Ka shumë tregime të fermerëve dhe agro-bizneseve kosovare që po eksportojnë nëpër Evropë dhe në vende të tjera. Por, mbetet ende shumë punë për tu bërë për të rritur prezencën e prodhimeve bujqësore &ldquo