Rezultate te kerkimit per termin: +Subvencionet

Meta: total 920 / total_found 920 / time 0.000 / keyword[0] subvencionet / docs[0] 920 / hits[0] 1127 /
Shtohen pensionistët, shqiptarët po plaken
  • 2017-06-13

Shtohen pensionistët, shqiptarët po plaken

Sipas Institutit të Sigurimeve Shoqërore, në 6 vitet e fundit numri i pensionistëve në Shqipëri është rritur me 12.8 për qind. Të dhënat zyrtare tregojnë se shqiptarët po plaken dhe kjo ka pasoja të drejtëpërdrejta mbi skemën e pensioneve. Vitin e kaluar shpenzimet totale të siguri

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE
  • 2017-06-13

DIKTATURA E VARFËRISË DHE FUSHATA E PARTIVE POLITIKE

Nga ILIR ÇUMANI (Kujtesë për votuesit në prag të zgjedhjeve) Tek po bëja blerje në dyqanin e fruta – perimeve në lagjen ku banoj, rastësisht u bëra dëshmitar i një skene pothuajse krejt të zakontë, nga ato që shpesh i ndeshim në realitetin e përditshëm, por që kësaj here m

No Pic available
  • 2017-06-13

Meta shton akuzat: Rama dhe Basha, dështim i madh për vendin

Ilir Meta i ka shtuar akuzat ndaj Edi Ramës, duke e quajtur të paaftë për të drejtuar vendin dhe si një person që ka shkelur premtimet e bëra në vitin 2013. Gjithashtu Kryetari i Kuvendit, tha se LSI do të jetë forcë e parë dhe se “Pogradeci është katandisur në një Bashki e ka

No Pic available
  • 2017-06-11

Ora News, një ditë në takimet elektorale të Partisë Demokratike

Partia Demokratike po përjeton orë dhe ditë intensive të betejës së saj më të rëndësishme pas 4 vitesh opozitë, përpjekja për të fituar besimin e qytetarëve dhe për tu ri ngtitur në pushtet. Ora News ndoqi nga afër një ditë fushate derë me derë të kandidatëve demokrat, por dh

Basha do takohet me presidentin Trump: Do na mërzitet Rama
  • 2017-06-08

Basha do takohet me presidentin Trump: Do na mërzitet Rama

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u ndal në Korçë ditën e sotme në një takim elektoral me banorët e zonës. Ai paralajmëroi duke bashkëbiseduar me mbështetësit e opozitës se do të takojë Presidentin amerikan, Donald Trump, ndërsa ju drejtua njërit prej tyre, Ku e more ves

No Pic available
  • 2017-06-07

Mbështetje bujqësisë, Basha: Jo kredi, por subvencione për çdo fermer

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli me gjuhën e fermerëve në takimin elektorale që pati në Lushnjë. Ai tha se me ardhjen në pushtet të PD-së, do të marrë fund hedhja në kanal e produkteve bujqësore, për shkak të konkurrencës së padrejtë që bëhet me produktet e huaj

No Pic available
  • 2017-05-23

Deklarata e fortë e Dukës: I hapur për koalicion me PS-në

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka në një lidhje të drejtpërdrejtë në studion e Tonight Ilva Tare në Ora Neës dha dy lajme të rëndësishme. E para, ai tha se nuk pranon të kandidojë në siglën e Partisë Demokratike si deputet dhe e dyti tha se pas zgjedhjeve është i hapu