Rezultate te kerkimit per termin: +Subvencionime

Meta: total 86 / total_found 86 / time 0.000 / keyword[0] subvencionime / docs[0] 86 / hits[0] 89 /
Fermerët braktisin tokën, 100 hektarë ngelen djerrë në Rrogozhinë
  • 2018-03-03

Fermerët braktisin tokën, 100 hektarë ngelen djerrë në Rrogozhinë

Mungesa e sistemit të vaditjes, çmimi i lartë i mekanikës bujqësore, çmimi i naftës dhe pesticideve dhe farave, janë shkaku që 100 hektarë toke në komunën Gosë të Rrogozhinës të braktisen nga fermerët. E shtirë në një reliev mjaft të mirë me kushte atmosferike janë shumë të

No Pic available
  • 2017-11-20

Veliaj: Kopshtet dhe çerdhet në periferi, prioriteti ynë

Në Ditën Botërore të Fëmijëve, kopshti nr. 60 në kryeqytet hapi dyert për të mirëpritur disa nga më të vegjlit e Njësisë 3. I rikonstruktuar dhe tërësisht modern, kopshti i ri, me mjedise të zgjeruara, do të ndikojë në uljen e ngarkesës në kopshtet e tjera përreth tij. Bashkia

No Pic available
  • 2017-08-08

Ja sa fitojnë deputetët e Parlamentit gjerman

Shumë deputetë gjermanë kanë të ardhura dytësore të mëdha. A ndikon kjo në pavarësinë e parlamentit? Shumica e anëtarëve të parlamentit gjerman nuk ka të ardhura dytësore prej më shumë se 1000 euro në muaj apo 10,000 euro në vit, të cilat duhet t’i deklarojnë në mënyr

No Pic available
  • 2017-05-26

Gjiknuri: Reformat sollën 300 milionë euro investime

Subvencione transparente për bujqësinë, investime infrastrukturore në fshat, rritje të pensioneve dhe mbështetje për fermerët ishin disa nga premtimet e bëra në takimet elektorale të zhvilluara nga drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës, Damian Gjiknuri. Sipas tij reformat e shëndetshme

No Pic available
  • 2017-02-22

BOOM: Rimbursimi i kasave për biznesin e vogël nuk u realizua asnjëherë

Në tetor të vitit 2015, në tregun e Medresesë në Tiranë shpërthyen protesta të shumta nga tregtarët e rrobave për shkak të kasës fiskale. Tregtarët morën gjoba të shumta për mos pasjen e kasës fiskale. Qeveria premtoi në atë kohë se bizneset me xhiro vjetore deri në 2 mln lekë

No Pic available
  • 2016-12-22

Suksesi i fermerit, ngriti fermën me dhjetëra krerë gjedhë

Një fermer në fshatin Hamil të Fierit i apelon Ministrit të Bujqësisë të verifikojë destinacionin final të subvencioneve. Hazim Rizvanovic, banor i Fierit, por me prejardhje boshnjake, pohon se fermën e ka ngritur me mund, dhe ka rezultuar sukses falë pasionit të tij dhe familjarëve pë

Basha në Çermë: Bujqësia, 100 mln euro në vit subvencione
  • 2016-06-26

Basha në Çermë: Bujqësia, 100 mln euro në vit subvencione

Për t'i treguar se sa e rëndë është gjendja e fermerëve dhe se Edi Rama erdhi me mashtrime në pushtet fermerët e Çermës e çuan kreun e PD-së, Lulzim Basha, në një fermë lopësh të falimentuar. Në vitin 2013 fermeri kishte 50 lopë dhe zoti Rama i premtoi se do t'i 10- fishonte. Sot