Rezultate te kerkimit per termin: +Sucit

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.399Z

28 ha siperfaqe e infektuar me municione te paplasura ne rajonet e Sucit e Klosit ne rrethin e Matit eshte pastruar nga efektiva te Forcave tona te Armatosura dhe Kompania e cminimit EOD. Per pastrimi

28 ha siperfaqe e infektuar me municione te paplasura ne rajonet e Sucit e Klosit ne rrethin e Matit eshte pastruar nga efektiva te Forcave tona te Armatosura dhe Kompania e cminimit EOD. Per pastrimin e kesaj siperfaqeje u kryen 391 plasje, u transportuan dhe asgjesuan 28.179 cope municione e mina,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.156Z

Rusia shkaterron arsenalin e vet kimik

Rusia nis te shkaterroje arsenalin e vet kimik te akumuluar ne fabriken e Sucit qe prej vitit 1941. Ne inaugurimin e punes se saj ishin te pranishem perfaqsues nga SHBA Britania, Franca e Kanadaja vende qe kane kontribuar ne financimin e projektit. Kjo fabrike do te kete aftesine te shkaterroje 17

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.278Z

BURREL/ Dyshohej per droge kapet me pistolete

BURREL- Prej ditesh disa te rinj banore te fshatit Suc ne rrethin e Matit gjurmoheshin nga efektivet e policise se ketij rrethi si shperndares te lendeve narkotike ne shkollat e mesme te Klosit Sucit e Burrelit. Policia beri te ditur se dje arrestoi Elis Gjonin 19 vjec per vepren penale te mbajtjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.953Z

Shemben rruge e ura dy komuna te izoluara

Mat Dy komuna ne Rrethin e Matit ajo e Macukullit dhe Komsise vazhdojne te jene te izoluara prej me shume se nje jave. Izolimi ka ardhur si pasoje e rreshqitjes se dherave ne rruge dhe prishjes se urave lidhese te ketyre komunave. Ne rrugen dytesore automobilistike qe lidh Komunen e Macukullit me r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.093Z

Vrau burrin pas dhunes, prokuroria e meshiron

Pasi ka kaluar nente muaj ne paraburgim per vrasjen e bashkeshortit te saj, 28-vjecarja Vitore Suci ka degjuar fjalen e prokurorit qe ne konkluzionet e tij i kerkoi gjykates te kishte parasysh rrethana lehtesuese gjate dhenies se vendimit. Edhe sipas organit te akuzes, gruaja ishte detyru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.049Z

Diber shume banore kercenojne me bojkot te zgjedhjeve

Bulqize-Mat - Bojkoti procesit te votitmi ne afrimi i fushatave elektorale sherben per te pakenaqurit e rajoneve te ndryshme edhe si element presioni per te terhequr vemendjen e organeve qendrore apo vendore per plotesimin e premtimeve te bera me pare apo investime te munguara. Rreth 700 minatore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.303Z

Prokuroria ; I komunikon akuzën “vrasje me dashje” Vitore Sucit

Prokuroria i ka komunikuar ditën e djeshme 28-vjeçares akuzën “vrasje me dashje”. Vitore Suci u arrestua dy ditë më parë për vrasjen e bashkëshortit të saj Mirash Doda. Burime zyrtare nga prokuroria bënë të ditur dje se hetuesit realizuan sot në mjediset e izolimit të policisë int

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama