Rezultate te kerkimit per termin: +Suedi

Total: 4492
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.443Z

Statistikat historike: Shqipëri - Suedi 1 - 2

Kundër Suedisë historia futbollistike na ka afruar tre ndeshje, ku kemi fituar vetëm një herë në miqësoren e e zhvilluar në Tiranë 2-1 (18.02.2004) kur atëherë Shqipëria drejtohej nga gjermani Hans-Peter Brigel. Dy humbjet i përkasin eliminatoreve të Kupës së Botës "Italia 1990":

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.445Z

AssangeDo te kundershtoj ekstradimin ne Suedi

Themeluesi i uebsajtit Wikileaks Julian Assange ka deklaruar para gjykates se do te kundershtoje ekstradimin ne Suedi. Gjykata refuzoi kerkesen e Asanzhit per lirim me kusht. Themeluesi i Wikileaks mohon akuzat per ngacmime seksuale dhe perdhunim akuza te ngritura nga dy gra ne Suedi. 39-vjecari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.353Z

Mund të rikthehet në Suedi

Labinot Harbuzi ëndërron të luajë në Itali ose në Spanjë, por nuk ia ka mbyllur dyert një rikthimi të mundshëm në Suedi. 25 vjeçari u nda me Gençlerbirligi të martën për shkaqe financiare. Ai thotë se do të rikthehej në Suedi vetëm për Malmon. Drejtuesit e këtij klubi kanë fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.557Z

Rama, vizitë dy ditore në Suedi

Me ftesë të kryeministrit suedez, Stefan Lofven, kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Suedi. Kryeministri Rama do të marrë pjesë në panelin e nivelit të lartë të konferencës Qeverisje progresive. Po ashtu Rama do të lancojë edhe partneriteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.278Z

Behet promovimi i monografise Shkolla Shqipe ne Suedi

Malmoe 4 Tetor 2011 NOA - Monografia Shkolla Shqipe ne Suedi i autorit Ramadan Reshitaj ka dale nga shtypi dhe tashme eshte ne duart e lexuesve. Promovimi i ketij libri ne Suedi do te behet ne Angelholm. Fjalen e rastit mbi monografine Shkolla Shqipe ne Suedi do ta mbaje Qerim Kryeziu. Ne kete ngja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.961Z

Masaker ne nje shkolle ne Suedi

0 brbr SSSAbrASS brbrNje nxenes dhe nje mesues humben jeten ne Suedi pasi nje person i maskuar ka hyre ne nje shkolle ne qytetin perendimor te Trollhatan-it Dy persona te tjere jane plagosur rendebrbr brbrAutori rreth te 20 8211 ave eshte qelluar nga policia dhe i eshte nenshtruar nje nderhyrjej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.621Z

Kryeministri Rama, vizitë dy ditore në Suedi

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Suedo me ftesë të homologut të tij Stefan Lofven. Rama do të marrë pjesë në panelin e nivelit të lartë të konferencës Qeverisje progresive. Po ashtu ai do të lancojë edhe partneritetin shqiptaro-suedez në fushën e inve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama