Rezultate te kerkimit per termin: +Suedin

Meta: total 1000 / total_found 1219 / time 0.000 / keyword[0] suedin / docs[0] 1219 / hits[0] 1577 /
Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë
  • 2019-03-18

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë

Kanadaja ka njoftuar se të hënën do të çojë një mision trajnimi prej 200 personash në Ukrainë. Ata do të trajnojnë  ushtarët ukrainas. Ministri i Jashtëm Chrystia Freeland dhe Ministri i Mbrojtjes Harjit Sajjan pritet që të dalin sot në një konference shtypi në 13:00 të orës lok

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

Latifi ngec te më e bukura, mposhtet nga amerikani Anderson (Video)
  • 2018-12-30

Latifi ngec te më e bukura, mposhtet nga amerikani Anderson (Video)

Një nga duelet kryesore të eventit UFC-232 ishte ai i peshës light heavyweight (pesha 84-93kg) midis shqiptarit Ilir Latifi (garon për Suedinë) dhe amerikanit Corey Anderson. Një përballje e fortë, ndoshta më e bukura dhe e ekuilibruara e këtij eventi, që u vendos nga gjyqtarët.Gjyqtarë

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë
  • 2018-10-16

Gjermania e dënuar të fitojë në Francë

Gjashtë javë pas barazimit pa gola në Allianz Arena, Gjermania me Francën përballen sërish në Ligën e Kombeve, këtë herë në Saint-Denis, në orën 20:45, në një ndeshje përcaktuese për fatin e Grupit të Parë të Divizionit A. Në këtë grup fillon kështu faza e dytë e ndeshjeve

Gjermania vijon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj
  • 2018-10-12

Gjermania vijon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj

Gjermania do t’i vazhdojë edhe për gjashtë muaj kontrollet e përkohshme në kufirin me Austrinë, për shkak të shqetësimeve se kufijtë e jashtëm të BE-së nuk janë mjaftueshëm të mbrojtur, tha Ministria e Brendshme gjermane. Gjermania e koordinoi këtë vendim me Austrinë, Danima

No Pic available
  • 2018-09-16

Ibrahimovic arrin 500 gola në karrierë me një vepër arti (Video)

Zlatan Ibrahimovic përfundon sërish në qendër të vëmendjes. Në orët e para të mëngjesit të së dielës me orën europiane, sulmuesi suedez arriti shifrën jubilare të 500 golave në karrierë pasi shënoi golin e parë për Los Angeles Galaxy në humbjen 5-3 ndaj Torontos. Goli i 500-të

Erë populizmi në Suedi! E djathta ekstreme trondit ekuilibrat e politikës
  • 2018-09-10

Erë populizmi në Suedi! E djathta ekstreme trondit ekuilibrat e politikës

Partia nacionaliste anti-imigracion në Suedi duket se po shkon drejt një fitoreje historike në zgjedhjet e përgjithshme të vendit, duke bërë që në gadishullin nordik të fryjë erë populizmi, teksa partitë e vjetra kanë shënuar rënie në elektorat. Edhe pse jemi ende në kuadrin e fito