Rezultate te kerkimit per termin: +Suedine

Meta: total 252 / total_found 252 / time 0.000 / keyword[0] suedine / docs[0] 252 / hits[0] 302 /
Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit
  • 2017-06-19

Kombëtarja e meshkujve shkëlqen ndaj Azerbajxhanit

Kombëtarja e meshkujve në volejboll fitoi sot pasdite 3-1 ndaj Azerbajxhanit, në ndeshjen e tretë të Grupit A, të vlefshëm për Ligën e Europës. Takimi u zhvillua në Shkup të Maqedonisë, aty ku kombëtarja e drejtuar nga trajneri Jani Melka arriti dy fitore (mundi 3-2 Suedine) dhe një h

Trump shokon Suedine flet per sulm terrorist
  • 2017-02-20

Trump shokon Suedine flet per sulm terrorist

brbrPresidenti amerikan Donald Trump eshte perpjekur te sqaroje deklaraten e tij per nje sulm terrorist ne Suedi te premten gje qe ne fakt nuk ndodhi Duke folur ne nje takim me votuesit e tij te shtunen ai tha Shikoni se cfare ndodhi mbremjen e kaluar ne Suedi ndersa rreshtoi disa qytete europiane t

Kualifikueset e Boterorit 2018
  • 2016-11-12

Kualifikueset e Boterorit 2018

var fbShare url httpvizionplusalkualifikueset-e-boterorit-2018size smallbrbrFranca mund rivalen direkte ne Grupin A Suedine dhe nis shkeputjen drejt Rusise Skuadra e Deshamp ka dominuar pjesen e pare ne Stade de France por nuk ka arritur te gjeje rrugen e rrjetes gje qe e kane bere miqte me te fill

No Pic available
  • 2016-11-07

8220Finalizimi reformes ne drejtesi hap negociatat me BE-ne8221

var fbShare url httpvizionplusalfinalizimi-reformes-ne-drejtesi-hap-negociatat-me-be-nesize smallp styletext-align justifyInterviste me Ambasadorin e Austrise Johan Sattler brbr p styletext-align justifyVizion Plus Parlamenti ka miratuar paketen ligjore te reformes ne drejtesi pas nje procesi te

Gati lista e kombetares se Kosoves
  • 2016-08-30

Gati lista e kombetares se Kosoves

brbrKombetarja e Kosoves duket se ka kristalizuar organiken e saj per ndeshjen e pare historike te fazes eliminatore per Boterorin e 2018 qe do te luaje kunder Finlandes ne daten 5 shtator Pavaresisht se vete federata nuk e ka zyrtarizuar listen mediat ne Kosove kane zbardhur grupin e lojtareve qe d

Suedi dorehiqet ministrja e arsimit
  • 2016-08-13

Suedi dorehiqet ministrja e arsimit

brbrMinistria me e re e qeverise suedeze ajo e arsimit 29-vjecarja Aida Hadzialic ka dhene doreheqjen nga posti qe mban per shkak se ngiste makinen ne gjendje te dehur Politikania e qeverise se qendres se djathte eshte me origjine nga Bosnje Hercegovina dhe ministria e pare muslimane ne Suedi Ajo k

No Pic available
  • 2016-06-23

Suedia as në treshen më të mirë, mundet nga Belgjika 1:0

Belgjika ka derguar në shtëpi Suedine e Ibrahimovic, ndersa vetë zuri vendin e dytë në Grupin E. Golin e vetëm per belget e realizoi Radja Nainggolan. Megjithëse e kërkuan më shumë golin suedezët, këtë nuk ia arritën dot sepse nuk i la portier Courtis. Ne te dyja pjesët suedezët i