Rezultate te kerkimit per termin: +Suedis

Meta: total 1000 / total_found 3432 / time 0.001 / keyword[0] suedis / docs[0] 3432 / hits[0] 4925 /
Barazime të çmendura në Euro 2020, Italia vendos rekorde (Video)
  • 2019-03-27

Barazime të çmendura në Euro 2020, Italia vendos rekorde (Video)

Gola, emocione pa fund, përmbysje rezultatesh dhe shumë spektakël në ditën e fundit të kualifikueseve të Euro 2020 për muajin mars. Në grupin J, Italia e Mancinit mori fitoren e dytë këtë herë me shifra tenistike pasi në Parma mposhti me rezultatin e thellë 6-0 Lihtenshtejnin. Quaglie

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre
  • 2019-02-26

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre

Ka një vend në Europë ku burrat gjithashtu marrin pushim të gjatë për të qëndruar me fëmijët e tyre. Dhe gratë nuk heqin dorë nga karrierat e tyre Ngjan si një bar i vogël, i pikturuar me ngjyrë të kuqe, i rrethuar nga shtyrje të dëborës dhe i rrethuar me pemë. Brenda, zërat e k

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

No Pic available
  • 2019-01-11

Dëbora krijon probleme në Europë, bllokohen rrugë dhe mbyllen shkolla

Reshjet e dendura të dëborës kanë sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Raportohet se në landin gjerman të Bavarisë një djalë 9 vjeç humbi jetën nga rënia e një druri. Në Zvicër, një ortek goditi një hotel

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias
  • 2019-01-06

Vokshi letër BE-SHBA: Dy projektligje të qeverisë, kërcënim për lirinë e medias

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Çështjet e Mediave, Albana Vokshi informoi të gjithë institucionet ndërkombëtare, Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara mbi projektligjet e qeverisë për të kontrolluar median online në Shqipërinë. Në këtë letër zyrtare, Vokshi raporton se

No Pic available
  • 2019-01-03

Një letër e panjohur për Skënderbeun

Nga jeta e Gustav Adolfit, e Karlit XII Mbretit të Suedisë dhe e bohemianit Zhishka, mund të merren me bollëk njohuri ushtarake, por sikur të shfrytëzohet një sasi e pranueshme nga ato të Skënderbeut, kjo do të ishte një gjë e paçmueshme, sepse ai i tejkalon të gjithë oficerë e lash

No Pic available
  • 2018-12-14

Studimi, 11% e femrave të moshës 20-49 vjeç janë martuar minorene

Në mbyllje të fushatës globale të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës me bazë gjinore, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në bashkëpunim me UNICEF, UNFPA, Observatorin për të Drejtat e Fëmijëve dhe të Rinjve dhe me mbështetjen e Qeverisë së Suedisë, prezantuan