Rezultate te kerkimit per termin: +Suksese

Meta: total 1000 / total_found 7705 / time 0.004 / keyword[0] suksese / docs[0] 7705 / hits[0] 8624 /
Monika Kryemadhi replikon dhëmbë për dhëmbë me Saimir Tahirin: Mos pi mall, bëj palestër
  • 2017-06-23

Monika Kryemadhi replikon dhëmbë për dhëmbë me Saimir Tahirin: Mos pi mall, bëj palestër

Fushata elektorale po prodhon reagime të ndryshme nga forcat parlamentare që i kanë shpallur luftë njëra-tjetrës, të paktën verbalisht. Zëvendëskryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është përgjigjur deklaratës së ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili i dha një mesazh kr

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund
  • 2017-06-23

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund

Jo vetëm zhvillimet në Shqipëri, por edhe tendenca e rritjes së numrit të luftëtarëve islamistë në Kosovë zë vend në faqet e shtypit gjerman të së premtes. Në një artikull të botuar të premten (23.06) nga gazeta gjermane “tageszeitung” vëmendja drejtohet tek zgjedhje

Becker falimenton,  banka i rrëmben pronën në Mallorca
  • 2017-06-22

Becker falimenton, banka i rrëmben pronën në Mallorca

Momente të vështira në jetën e Boris Becker. Një Gjykatë e Londrës ka deklaruar falimentimin e ish numrit 1 të tenist botëror dhe fitues i 6 titujve grand slam për shkak të një borxhi prej 6 milionë Eurosh. Bëhet fjalë për një kontratë të lidhur me një bankë në vitin 2015. Edhe

No Pic available
  • 2017-06-17

Era Istrefi bëhet imazh i markës Guess

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi duket se po arrin majat e suksesit të saj. Krahas botës së muzikës, këngëtarja e cila njihet ndërkombëtarisht po arrin suksese dhe në fusha të tjera. Pasi arriti famën ndërkombëtare, Era është bërë imazh i markave të njohura. Këngëtarja së fund

Ndërron jetë regjisori i Rocky-t
  • 2017-06-17

Ndërron jetë regjisori i Rocky-t

John G. Avildsen, regjisori i filmave legjendarë Rocky dhe Djali i Karatesë, ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga djali i Avildsen-it, Anthony, i cili tha për median amerikane se i ati kishte vdekur si pasojë e kancerit pankreatik në një spital në Los Angeles. R

No Pic available
  • 2017-06-17

Votimi i vettingu, Bardhi: Hapi i parë për implementimin e reformës në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi, përshëndeti emërimin nga Kuvendi të anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe gjyqtarëve të Kolegjit të Apelimit, duke e vlerësuar si hapin e parë për bërjen funksionale të organeve të reja të sistemit të drejtësisë, si dhe

No Pic available
  • 2017-06-15

Roli amerikan, i nevojshëm për zmbrapsjen e ndikimit rus në Ballkan

Një zyrtar i lartë i Departamentit të Shtetit tha të mërkurën se Ballkani Perëndimor përballet me sfidat më serioze që nga viti 1990. Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee foli në një seancë për rajonin në Senat, ku senatorë dhe ekspertë bënë thirrje pë