Rezultate te kerkimit per termin: +Sulejman +Pitarks

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] sulejman / docs[0] 3760 / hits[0] 5686 / keyword[1] pitarks / docs[1] 2 / hits[1] 4 /
No Pic available
  • 2010-05-29

Teatri Kombëtar, koha më e keqe?! Kur donin ta shembnin për truall

Teatri/Një ndër regjisorët më të vjetër, si e sheh teatrin dhe aktrimin në 65 vjet “Teatri Kombtar” sht nj titull i lart q do shtet e jep pr merita t shquara n ngritjen e kulturs kombtare, pr vlera t arritura dhe pr vlera q duhet t arrihen, pr prpjekjet q bn dhe

No Pic available
  • 2008-11-01

Sulejman Pitarka, portrete t paharruara n teatr dhe kinematografi

Sulejman Pitarka, nj ndr aktort m t suksesshm t teatrit dhe kinematografis, protagonist i mbi 70 roleve n teatr dhe rreth 20 roleve n kinematografi, kujtohet nga publiku pr secilin nga kto role, t vlersuara nga kritikt si mjaft realiste. T gjitha rolet e tij jan vlersuar nga kritika shqiptare si p