Rezultate te kerkimit per termin: +Sulltani

Total: 613
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.171Z

Pashai i Vilajetit të Shkodrës tek sulltani

Naser Aliu Despoti Hamza Salioti fluturoi me një havateneqe drejt Turqisë. Pas dy orëve, ai zbriti në havalimanin e Ankarasë. Në dalje u prit dhe u përshëndet nga shumë vëllezër dhe nga një kallaballëk milet. Aty mbajti tre muhabete nostalgjike dhe pas dhjetë dakikave, mori një yrysht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.907Z

Sulltani është nervoz

Më 7 qershor në Turqi zgjidhet parlamenti i ri. Partia në pushtet, AKP rrezikohet nga humbjet. Prandaj presidenti Erdogan u bie daulleve të joshjes së elektoratit për AKP-në, dhe injoron kësisoj rregullat kushtetuese. Deri më tani partia AKP e themeluar në vitin 2001 gjithmonë ka kryes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.166Z

Kundër gjithë botës! Sulltani tashmë rrezikon izolimin total

Erdogan e ka komentuar si një bashkëveprim të turpshëm marrëveshjen e arritur mes Rusisë, SHBA-së dhe OKB-së. Por sipas ekspertëve Erdogan po rrezikon shumë. Ai po rrezikon të jetë i vetëm kundër gjithë botës. Televizioni kombëtar lebanez Al Mayadeen ka bërë një analizë të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.137Z

“Sulltani i Madhërishëm” dridh politikën turke

Një telenovelë turke, transmetimi i së cilës pritet të vazhdojë në mediat kosovare, ka shkaktuar një debat interesant në vendin ku u krijua-Turqinë.Për shkak të rritjes së polemikave në publik, partia qeverisëse në Turqi-Partia për Drejtësi dhe Zhvillim, pritet ta ndalojë telenove

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.059Z

Selimi përpara drejtësisë, Sulltani i Kosovës akuzohet për krime lufte

Sylejman Selimi, ambasador i Kosovës në Shqipëri, dhe 16 ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës shumë shpejt do të përballen me akuza për krime lufte. Misioni Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovës, EULEX, ka nisur hetime kundër ish-Komandantit te Shtabit të Përgjiths

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.406Z

Ekstradohet në Itali Sulltani shqiptar, u arrestua në një orgji në Angli. Kontrollonte mbi 200 prostituta

Një shqiptar i akuzuar për prostitucion është ekstraduar nga Anglia për në Itali. I kërkuari i njohur me nofkën Sulltani konsiderohet si një nga liderët e shfrytëzimit të prostitutave në veri të Italisë. Nin Lalaj, 37 vjeç, u kap si pjesë e operacionit Alba Nostra 2, në mars 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.255Z

Sulltani i Bruneit shënon 50 vjetorin nga karrigia e larë me flori  

Sulltani i Brunej, Hassanal Bolkiah ka festuar të enjten 50 vjetorin e ardhjes në pushtet. Ai lëvizi në një karrocë mbretërore përmes kryeqytetit të vendit, ndërsa turma të shumta njerëzish ishin duke e pritur për orë të tëra nën diellin e nxehtë dhe brohorimave për sundimtarin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama