Rezultate te kerkimit per termin: +Sulmet

Meta: total 1000 / total_found 17711 / time 0.008 / keyword[0] sulmet / docs[0] 17711 / hits[0] 24045 /
Vizitë blic në Shkodër/ Ironia e Braçes: Për Voltanën këtu lexojnë edhe qentë!
  • 2019-04-09

Vizitë blic në Shkodër/ Ironia e Braçes: Për Voltanën këtu lexojnë edhe qentë!

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi nga Shkodra se do të futen në zgjedhje, duke theksuar se PS ka kandidatë që do ta ndryshojnë tërësisht imazhin e këtij qyteti. Braçe foli edhe për çështjen e blerjes së votave, ku tha se pavarësisht këtij fenomeni, ata nuk e kanë kontestu

Tre atentate dhe pronar hashashi, kush është i forti i kapur me targa ruse
  • 2019-04-08

Tre atentate dhe pronar hashashi, kush është i forti i kapur me targa ruse

Një nga të arrestuarit e grupit të strukturuar kriminal, që dyshohet se trafikonte drogë drejt Gjermanisë, nuk është një emër i panjohur për policinë. Elvis Gaçaj, përveç se është një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, ka qenë objektiv i një atentati në lulishten 1 M

No Pic available
  • 2019-04-07

Djegia e mandateve/ Sekretari i PES: Papërgjegjshmëri! Balla: Ja frika e Bashës

Gjatë qëndrimit në Katar, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla mori pjesë në Asamblenë e Unionit Ndër-Parlamentar në Doha, e cila mblodhi së bashku anëtarë nga më shumë se 170 parlamente të botës, nën moton për Demokracinë, për këdo. Nëpërmjet një postimi në Facebo

Do ti bashkohej ISIS, arrestohet 21-vjeçari shqiptar në SHBA (EMRI)
  • 2019-04-05

Do ti bashkohej ISIS, arrestohet 21-vjeçari shqiptar në SHBA (EMRI)

Një i ri shqiptar është arrestuar në SHBA, pasi kishte nisur të fliste pro ISIS dhe kishte shprehur dëshirën për tiu bashkuar grupit islamik. Ai madje pretendonte hakmarrje për sulmet e muajit të kaluar në xhamitë e Zelandës së Re Mësohet se Fabjan Alameti, 21 vjecc, u arrestua në nj

No Pic available
  • 2019-04-05

Oh çderexhe, Ramës si del inati me kryebashkiakun e Kukësit: Qesharak! Del e ngre prita

Kukësi nuk u tregua aspak miqësor sot me kryeministrin Edi Rama, pasi ashtu si në çdo vizitë të tij që pas vendosjes së traut në Rrugën e Kombit, qindra qytetarë me në krye kryetarin e Bashkisë, Bashkim Shehu i bllokuan hyrjen në qytet. Madje PD njoftoi mediat se për shkak të bllokim

Rama: Monikës së varfër i vjedhin votat, nuk i përgjigjet më as Zoti
  • 2019-04-05

Rama: Monikës së varfër i vjedhin votat, nuk i përgjigjet më as Zoti

Nga Kukësi, kryeministri Edi Rama nuk i ka ndalur sulmet ndaj opozitës. Rama tha se PS mundi PD edhe kur Saliu kishte në dorë shtetin. Mirëpo, duket se kryeministrit nuk i del inati me Kryemadhin, për të cilën me ironi tha se Monikës së shkretë i vjedhin votat dhe nuk i përgjigjet as fi

No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin