Rezultate te kerkimit per termin: +Sulmi

Meta: total 1000 / total_found 17373 / time 0.008 / keyword[0] sulmi / docs[0] 17373 / hits[0] 21991 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Zhbllokohen pas dy orësh faqet shtetërore. Pati sulm hakerash?

Janë zhbllokuar pas dy orësh, faqet e disa institucioneve kryesore të vendit si KQZ, Kryeministria dhe Ministria e Brendshme. Pas orës 21:00 të mbrëmjes portalet e disa institucioneve më të rëndësishme të vendit u bllokuan pas ngarkesës në serverat e AKSHI, por pak orë më pas ato rifi

No Pic available
  • 2017-06-24

Parandalohet sulmi terrorist në Xhaminë e Madhe në Mekë

Arabia Saudite ka mundur të parandalojë një akt terrorist ndaj Xhamisë së Madhe në Mekë vendin e shenjtë të islamit. Sipas Ministrisë së Brendshme, një kamikaz hodhi veten në erë kur forcat e sigurisë rrethuan godinën në të cilën ai ndodhej. Godina u shkatërrua, duke plagosur 11

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit
  • 2017-06-24

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit

Sipas gazetës Washington Post, CIA ka mësuar më herët që Vladimir Putin ishte përfshirë direkt në fushatën e hakerimit për të penguar zgjedhjet amerikane. Gazeta, e cila në vitin 1972 zbuloi skandalin Watergate, thotë se i referohet burimeve anonime të shërbimeve të inteligjencës am

Bruksel, shpërthim në stacionin qendror, vritet agresori
  • 2017-06-21

Bruksel, shpërthim në stacionin qendror, vritet agresori

Stacioni qendror në Bruksel është evakuuar pas një shpërthimi, ka bërë me dije policia belge, ndërsa ka thënë se situata është nën kontroll. Raportohet se një person që kishte veshur një brez me eksploziv është neutralizuar. Sheshi qendror i qytetit Grand Place, gjithashtu është

No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-21

Ky është atentatori i Brukselit, i divorcuar dhe me precedent narkotikësh

Ky është 36-vjeçari maroken, Oussama Zariouh, i cili shpërtheu bombën në stacionin Qendror të Brukselit. Ngjarja u regjistrua rreth orës 20:39 të mbrëmjes së të martës. Autoritetet belge bëjnë me dije se 36-vjeçari me banim në Sint-Jans-Molenbeek njihet si person që ka strehuar nj

No Pic available
  • 2017-06-21

Identifikohet autori i sulmit në Bruksel

Personi i dyshuar për shpërthimin e një bombe në Stacionin Qendror të Brukselit është identifikuar si një maroken 36-vjeçar me banim në qytetin e Molenbeek-ut, që njihet se ka strehuar një sërë agresorësh xhihadistë. I dyshuari me inicialet O.Z. u qëllua nga ushtria belge dhe vdiq p