Rezultate te kerkimit per termin: +Sulmuese

Meta: total 1000 / total_found 2414 / time 0.001 / keyword[0] sulmuese / docs[0] 2414 / hits[0] 2758 /
Zbulohet oferta stratosferike e Realit për Mbappe
  • 2019-03-25

Zbulohet oferta stratosferike e Realit për Mbappe

Prestigjozja franceze France Football ka zbuluar se Reali i Madridit po bën gati një ofertë prej 280 milionë eurosh, për të marrë yllin e PSG-së Kylian Mbappe në merkaton e verës. I rikthyer vetëm para pak ditësh në stolin e Realit të Madridit, Zinedine Zidane ka zgjedhur pikërisht su

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!
  • 2019-03-18

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore me Danimarkën, të cilën e konsideron testin ideal për të kuptusr më mirë gjendjen ku ndodhet ekipi para eliminatores me Bullgarinë. Jam i lumtur që jam këtu dhe me skuadrën

Kukësi mposht Kamzën, Kastrioti merr një pikë ndaj Laçit
  • 2019-02-24

Kukësi mposht Kamzën, Kastrioti merr një pikë ndaj Laçit

Pas dy humbjeve radhazi, Kukësi arriti të rikthehet te fitorja, pasi mposhti me jo pak vuajtje Kamzën e vendit të fundit , me rezultatin final 3-2, në sfidën e zhvilluar në stadiumin Elbasan Arena. Verilindorët kaluan në avantazh që në minutën e 8 me anë të sulmuesit Vasil Shkurtaj dhe

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!
  • 2019-02-22

Asnjë derbi, shorti përkëdhel favoritet, me përjashtim të Interit!

Asnjë derbi dhe kundërshtarë shumë të favorshëm për skuadrat favorite. Në Nyon të Zvicrës, mesditën e sotme u hodh shorti i raundit të 1/8-ave të Europa League, ku sfida më interesante është padiskutim ajo mes Eintracht Frankfurt dhe Interit. Me përjashtim të zikaltërve që kanë

Flamurtari dy shuplaka Skënderbeut, Tirana shpëton në fund
  • 2019-02-17

Flamurtari dy shuplaka Skënderbeut, Tirana shpëton në fund

Flamurtari i jep dy shuplaka Skënderbeut në sfidën e zhvilluar në Vlorë, duke barazuar në kuotën e 33 pikëve pikërisht korçarët, që tashmë e kanë humbur prej kohësh statusin e skuadrës për tu mundur, madje janë shndërruar në tabelë qitjeje nga rivalët e tjerë të Superiores. A

Ancelotti e projekton Hysajn titullar, por në të majtë
  • 2019-02-11

Ancelotti e projekton Hysajn titullar, por në të majtë

Elseid Hysaj është aktivizuar titullar në 16 nga 23 ndeshjet e Serisë A në këtë sezon, në dy sfida është futur në fushë si zëvendësuar. Situata paraqitet edhe më problematike në Kupën e Italisë, ku është aktivizuar vetëm në një takim, ndërsa në fazën e grupeve të Champions

Herald Marku, ylli i futbollit që la Gjermaninë për ekipin e Kastriotit
  • 2019-01-27

Herald Marku, ylli i futbollit që la Gjermaninë për ekipin e Kastriotit

Në takimin e parë të për fazën e dytë të Superiores, ndeshja mes Luftëtarit dhe Kastriotit, kishte një protagonist absolut: Herald Marku, i cili shënoi një dygolësh në fitoren ndaj gjirokastritëve, duke ngjallur shpresat për një mbijetesë të ekipit. Ai ishte njeriu i ndeshjes së s