Rezultate te kerkimit per termin: +Sulmuesit +Haliti

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] sulmuesit / docs[0] 10231 / hits[0] 11758 / keyword[1] haliti / docs[1] 1515 / hits[1] 3075 /
Besart Berisha triplete ne Kupen e Australise
  • 2014-09-17

Besart Berisha triplete ne Kupen e Australise

e Merkure 17 Shtator 20141231 pm Ish-sulmuesi i Kombetares shqiptare Besart Berisha e ka nisur ne menyren me te mire te mundshme sezonin futbollistik ne kampionatin australian te futbollit Ai ka shenuar tre gola ne ndeshjen e Kupes se Australise ne fitoren 6-0 te skuadres se ti

Skënderbeu barazon në Laç dhe mban hapur kampionatin
  • 2014-02-10

Skënderbeu barazon në Laç dhe mban hapur kampionatin

Vendasit i afrohen fitores, por Pejiç godet në shtesë Ermal Kuka Skuadra e Laçit i ka shkuar shumë afër një rezultati të bujshëm, duke përkëdhelur për disa minuta idenë e një fitoreje ndaj Skënderbeut në javën e 18 të Kategorisë Superiore dhe ngjitjes në vendin e dytë. Por fatke

Nga 2 Korriku te Del Piero
  • 2012-10-22

Nga 2 Korriku te Del Piero

Mes fëmijërisë në futbollin e izoluar të Kosovës, braktisja e vendlindjes në kohën e luftës dhe udhëtimi në Australinë e largët, ku realizoi ëndrrën e profesionalizmit. Ky ishte rrugëtimi i jashtëzakonshëm i Labinot Halitit. Sulmuesi kosovar arriti që nga 2 Korriku të depërtojë

Berisha pranë rekordit
  • 2012-03-18

Berisha pranë rekordit

Besart Berisha nuk po di të ndalet. Ai shënoi sërish në fitoren e Brisbane Roarit përballë Newcastle Jetsit, duke realizuar golin e 19’të këtë sezon. Sulmuesit prishtinas tani i nevojitet vetëm edhe një gol për të thyer rekordin e shënimeve brenda një sezoni në A-League, të cil

Kosovë-Shqipëri, detajet e miqesores kuq e zi
  • 2010-02-16

Kosovë-Shqipëri, detajet e miqesores kuq e zi

Kushtrim KRASNIQI (Prishtinë, 15 shkurt)- Edhe pse ishte paralajmëruar se emërorja e futbollistëve të Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen e 17 shkurtit ndaj Shqipërisë do të publikohet vetëm një ditë para ndeshjes, përzgjedhësi Albert Bunjaki u tregua më ‘zemërgjerë’ duk

No Pic available
  • 2009-06-21

Shqiptarët, një “thes me gola” në Europë

Goli i Skerdilajd Currit, sulmuesit shqiptar të Erzgebirge Aue në Bundesliga 3, i shënuar kundër Vupertalit, më 6 dhjetor 2008, u votua nga një anketim ku morën pjesë rreth 12 mijë veta përmes internetit dhe telefonit, si goli më i bukur i sezonit 2008-2009. Në garë për “trofeun”

 Shqiptarët, një “thes me gola” gjate 2008-2009 në EuropëNë fokusin e Albania-sport.com janë golat, ata që prodhojnë emocione të jashtëzakonshme dhe që për të cilin luhet ndeshja. Hamdi Salihi (SV Ried) me 14 gola në Bundesligën 1 dhe 4 gola në
  • 2009-06-20

 Shqiptarët, një “thes me gola” gjate 2008-2009 në EuropëNë fokusin e Albania-sport.com janë golat, ata që prodhojnë emocione të jashtëzakonshme dhe që për të cilin luhet ndeshja. Hamdi Salihi (SV Ried) me 14 gola në Bundesligën 1 dhe 4 gola në

Goli i Skerdilajd Currit, sulmuesit shqiptar të Erzgebirge Aue në Bundesliga 3, i shënuar kundër Vupertalit, më 6 dhjetor 2008, u votua nga një anketim ku morën pjesë rreth 12 mijë veta përmes internetit dhe telefonit, si goli më i bukur i sezonit 2008-2009. Në garë për “trofeun” i