Rezultate te kerkimit per termin: +Suma +Chakrabarti

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.000 / keyword[0] suma / docs[0] 314 / hits[0] 529 / keyword[1] chakrabarti / docs[1] 76 / hits[1] 135 /
BERZH gati të investojë te gazjsllësi TAP
  • 2016-12-30

BERZH gati të investojë te gazjsllësi TAP

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është gati të bëhet investitor në zbatimin e projektit të gazsjellësit Trans-Adriatic Pipeline (TAP) së bashku me partnerë të tjerë. Është e parakohshme që të japim më shumë detaje rreth këtij angazhimi, tha një burim i brendshëm

Guvernatori me kreun e BERZH: Politika monetare po nxit kreditimin
  • 2016-07-30

Guvernatori me kreun e BERZH: Politika monetare po nxit kreditimin

Nxitja e kreditimit dhe bashkëpunimi i mëtejshëm me Bankën e Shqipërisë ishin temat kryesore të diskutimit mes kreut të BERZH dhe Guvernatorit. Takimi me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, u zhvillua në ambientet e Bankës së Shqipërisë. Në takim, përveç Sir Suma Ch

Reforma në drejtësi, një epokë e re edhe për investitorët
  • 2016-07-27

Reforma në drejtësi, një epokë e re edhe për investitorët

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e 25 vjetorit të BERZH: Faleminderit zoti President për këtë ftesë që të jem pjesë e kësaj ceremonie dhe gjithashtu për gatishmërinë tuaj që ndodheni këtu dhe të festuar përvjetorin e një bashkëpunimi mjaft të rëndësishëm mes vend

Guvernatori i BSH, Sejko takon kreun e BERZH: Investime në sektorë kyç të ekonomisë
  • 2016-07-27

Guvernatori i BSH, Sejko takon kreun e BERZH: Investime në sektorë kyç të ekonomisë

Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko zhvilloi njw takim me Presidenti i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Sir Suma Chakrabarti. Fillimisht, Guvernatori Sejko vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera të bashkëpunimit me BERZH-in, të cilat kanë shërbyer si udhë

Program i ri në mbështetje të agrobiznesit
  • 2016-07-26

Program i ri në mbështetje të agrobiznesit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e Programit për Mbështetjen e Agrobiznesit në Shqipëri: Dua t'i uroj mirëseardhjen Presidentit të rizgjedhur të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Vizita e tij sot, në Tiranë, ka një rëndësi të posaçme. Për ne është kënaq

Kosova pret mbështetje nga BERZH-i për projektet kapitale të qeverisë
  • 2016-07-25

Kosova pret mbështetje nga BERZH-i për projektet kapitale të qeverisë

Kosova është anëtar i ri i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe deri më tani kemi marrë mbështetje kreditore në vlerë prej 204 milionë euro për projekte të ndryshme për përmirësimin transportit hekurudhor, rrugorë dhe trafikun urban, ndërsa janë duke u identif

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër
  • 2016-05-10

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht