Rezultate te kerkimit per termin: +Sumitomo

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] sumitomo / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
Punët që mund ti rrëmbejmë Europës
  • 2017-05-14

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe Serbia kanë përfituar, po Shqipëria a do ta kapë këtë tendencë? Janë tre sektorë që po i zhvendosin vendet e punës nga Bashkimi Europian drejt rajone

No Pic available
  • 2012-06-15

Japonezët kultivojnë retinën e syrit të njeriut

TOKIO – Një grup ekspertësh japonezë për herë të parë kanë zhvilluar teknologjinë e rritjes së indit me shumë shtresa të retinës së syrit të njeriut nga qelizat burimore embrionale. Në këtë eksperiment morën pjesë specialistë të Qendrës së Biologjisë Zhvillimore në qy

No Pic available
  • 2008-03-15

"Societe Generale", humbje edhe për Francën

Në një vend ku ulje-ngritjet e tregut kapitalist janë parë gjithmonë me dyshim, "Societe Generale" ishte një shembull i rrallë suksesi, pasi banka në fjalë konsiderohet si shtyllë e fuqishme e financës galeze. Ky institucion i fuqishëm ka aplikuar me sukses, që në fillimet e saj, disa