Rezultate te kerkimit per termin: +Sunday +Mail

Meta: total 147 / total_found 147 / time 0.000 / keyword[0] sunday / docs[0] 1410 / hits[0] 1756 / keyword[1] mail / docs[1] 6426 / hits[1] 8073 /
Zot shpëto Mbretëreshën nga Brexit? Rizgjohet plani sekret për Elizabeth
  • 2019-02-03

Zot shpëto Mbretëreshën nga Brexit? Rizgjohet plani sekret për Elizabeth

Një plan i fshehtë i epokës së Luftës së Ftohtë për të evakuuar familjen mbretërore britanike thuhet se është rizgjuar, duke hequr pluhurin e një shekulli. Gjithçka ka ndodhur pas frikës së shtuar në Britani, me qytetarët që po përgatiten për kaosin e Brexit, i cili mund të sh

No Pic available
  • 2018-12-10

Kritikët kërkojnë rinegociim për Brexit, May: Votimi nuk shtyhet

Zyra e kryeministres britanike, Theresa May hodhi poshtë spekulimet për një shtyrje të mundshme të votimit për Brexit në parlamentin britanik. “Votimi do të mbahet të martën”, tha një zëdhënës i Downing Street për agjencinë britanike të lajmeve PA. Më parë mediat njof

Britani, Johnson mohon se ka bërë komplot për të rrëzuar kryeministren May
  • 2017-06-12

Britani, Johnson mohon se ka bërë komplot për të rrëzuar kryeministren May

Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, mohoi se ka bërë komplot për të rrëzuar kryeministren britanike, Theresa May, pozicioni i së cilës është dobësuar në zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit. Partia e saj Konservatore ka humbur shumicën parlamentare, por May po përpiqet të

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq
  • 2017-03-13

INTERVISTA/ Rrëfehet skocezi që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për abuzime seksuale me fëmijët. Dy dëshmitarët: Gënjyem në gjyq

Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi ku strehoheshin fëmijët e rrugës ka marrë një kthesë të papritur për njërin prej tyre. John David Brown drejtori fondacionit Fëmijët e Tij i arrestuar në 2006 dhe i dënu

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme

Ish-drejtuesi administrative i fondacionit Fëmijët e Tij në Shqipëri, David Brown, mund të fitojë lirinë pasi ka kaluar plot 11 vjet pa hekurave me akuzën për pedofili. Kjo pasi akuzuesit e 66-vjeçarit nga Edinburgu kanë pranuar se kanë gënjyer në gjykatë. David Brown  u dënua n

Britaniku i dënuar për pedofili në Shqipëri drejt lirimit: Akuzat ishin të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i dënuar për pedofili në Shqipëri drejt lirimit: Akuzat ishin të rreme

Pas 11 vjet heqje lirie, David Brown,i akuzuari për pedofili që drejtonte në Shqipëri fondacionin Fëmijët e Tij, mund të fitojë lirinë. Dy personat që e akuzuan kanë thënë se në Gjykatë kanë dhënë dëshmi të rreme dhe ndryshimi i saj, mund ti sjellë lirinë 66-vjeçarit nga Edinb

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë
  • 2017-03-12

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë

Një punonjës social i cili është dënuar me 20 vjet heqje lirie në Shqipëri pritet që të lirohet pasi të dy akuzuesit e tij pranojnë se u detyruan që të gënjenin në gjyq. David Brown, nga Edinburgu, deri tani ka kryer 11 vite burgim sepse u dënua nga dëshmia e dy fëmijëve, të