Rezultate te kerkimit per termin: +Sunday +Times

Total: 498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.180Z

Statusi/ The Sunday Times: Britania do të mbështesë Shqipërinë

Britania e Madhe do të mbështesë Shqipërinë për statusin e vendit kandidat. Lajmi jepet nga The Sunday Times, duke iu referuar burimeve zyrtare qeveritare. Sipas gazetës, votimi për Shqipërinë do të mbahet javën e ardhshme në Bruksel, ndërsa pritet që Shqipërisë ti jepet statusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.421Z

Murdoch largohet nga “The Sun”, “Times” dhe “Sunday Times”

Magnati i medieve, Rupert Murdoch, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit në disa filiale të kompanisë së tij, “News Corporation” në SHBA dhe Britani.Zëdhënësja e kësaj kompanie, Daisy Dunlop, konfirmoi shkrimin e gazetës britanike, Telegraph, se Murdoch ka dhënë dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.484Z

"Sunday Times", shkrim për akuzat për trafik organesh

A ka vrarë Ushtria Çlirimtare e Kosovës të burgosurit serbë për organet e tyre? Teksa këto akuza përfliten, gazetari i “Sunday Times”, Ed Caesar, ka ndjekur rrugën e përgjaktë të skandalit të ri të trafikimit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.733Z

Skandali, The Sunday Times “korrupton” eurodeputetin Severin

Edhe në Parlamentin Europian ka korrupsion. Disa europarlamentarë, ndërmjet tyre edhe dy me “lidhje shqiptare”, kanë rënë dakord për të ofruar shërbime, në këmbim të një shume të konsiderueshme të hollash për gazetarët e “The Sunday Times”. Në shkrimin e bazuar në fakte, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.901Z

Sunday Times: Pas Maqedonisë, fluksi emigrantëve drejt Shqipërisë

Pas mbylljes së kufirit të saj jugor nga ana e Maqedonisë, Shqipëria mund të rrezikohet nga fluksi i emigrantëve, kryesisht ato që vijnë nga Lindja Mesme dhe Afrika. Alarmin e ngre gazeta britanike “Sunday Times” në një shkrim të zgjeruar për situatën e klandestinëve. Në a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.424Z

“The Sunday Times”: Mesatarisht 20britanikë çdo muaj i bashkohen ISIS

BRITANI - Sipas britanikes “The Sunday Times”  mesatarisht 20 ekstremistë britanikë çdo muaj i drejtohen Sirisë dhe Irakut për t’u bashkuar me ISIS.E përditshmja britanike ndërsa citon burimet e saj brenda shërbimeve sekrete MI 5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.139Z

“Sunday Times”: IRA mori armë nga Shqipëria

 Grupi terrorist “Real IRA” në Irlandën e Veriut, i cili mori përgjegjësinë për vrasjen e dy ushtarëve britanikë tri ditë më parë ka importuar armë nga Shqipëria. Deklarata u bë për gazetën britanike “The Sunday Times” nga zyrtarë anonimë të shërbimev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama