Rezultate te kerkimit per termin: +Superiores

Meta: total 892 / total_found 892 / time 0.000 / keyword[0] superiores / docs[0] 892 / hits[0] 1093 /
Skënderbeut i hiqet titulli i sezonit 2015-2016, i zbriten edhe 12 pikë
  • 2017-06-23

Skënderbeut i hiqet titulli i sezonit 2015-2016, i zbriten edhe 12 pikë

Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit merr vendim më në fund për Skënderbeun. Skuadrës korçare, e ndëshkuar nga UEFA për trukime, me 1 vit mospjesëmarrje në Kupat e Europës, i janë shtuar penalitete të tjera. Bëhet fjalë për dënime të rënda, sikurse ëshyt

E rrallë/ Në sezonin e ri Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj sesa Superiorja
  • 2017-05-29

E rrallë/ Në sezonin e ri Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj sesa Superiorja

Shqipëria është vendi i çudirave dhe futbolli nuk mund të bëjë përjashtim në këtë aspekt. Ndoshta është unike kjo që do të ndodhë sezonin e ardhshëm në futbollin shqiptar. E besoni apo jo, Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj kampionë sesa Kategoria Superiore. DINAMO-TI

Italiani Mazzoleni gjykon finalen Vllaznia-Tirana
  • 2017-05-27

Italiani Mazzoleni gjykon finalen Vllaznia-Tirana

Vllaznia-Tirana do të gjykohet nga një gjyqtar i huaj, pikërisht nga italiani Paolo Mazzoleni. Ky është vendimi i marrë në orët e vona të kësaj të premteje sa i përket ndeshjes më të rëndësishme të javës së 36-të të Superiores, që do të vendosë ndoshta fatin në Superiore, t

No Pic available
  • 2017-05-21

Partizani i merr vendin e dytë Skënderbeut

Më Kukësin të shpallur zyrtarisht kampion i Shqipërisë motivi i vetëm i Partizanit ndaj Korabit më javën përmbyllëse të javës së 35-të të Superiores ishte zbritja e Skënderbeut në vendin e tretë. Të kuqtë e Starovës përmbushën pritshmëritë, duke fituar 3-0 me Korabin, madje

Vllaznia-Tirana, klasikja e fundit në Superiore?
  • 2017-05-21

Vllaznia-Tirana, klasikja e fundit në Superiore?

Vetëm një javë larg fundit të këtij sezoni rekordesh e çudirash të Superiores, ende nuk kanë mbaruar surprizat. Pas shpalljes historike të Kukësit si kampion i Shqipërisë, për nga statistikat, por edhe nga mënyra, në javën e fundit diskutojnë rënien nga kategoria emra të mëdhenj

No Pic available
  • 2017-05-06

Partizani-Kukësi, një barazim që gëzon Skënderbeun

Supersfida e javës së 32-të të Kategorisë Superiore, ajo mes Partizanit dhe Kukësit në Selman Stërmasi, që konsiderohej edhe si një gjysmëhapi drejt titullit kampion, ka përfunduar në barazim 1-1, rezultat ky që më shumë sesa dy ekipet në fushë, gëzon kampionët në fuqi të Skën

Titulli një thriller, Partizani-Kukësi mbyllet në barazim
  • 2017-05-05

Titulli një thriller, Partizani-Kukësi mbyllet në barazim

Titulli i Superiores mbetet një thriller deri në fund, me Partizanin dhe Kukësin që nuk prodhuan dot një fitues në duelin direkt për titullin. Pas 32 javësh ekipi i Gjokës ruajti pathyeshmërinë por duke mos patur dot një hap më shumë se të kuqtë në garën për titullin, që pavarës