Rezultate te kerkimit per termin: +Suplementi

Total: 185
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.919Z

Diplomat e reja, suplementi edhe në gjuhën angleze

 zirina llambroSuplementi bashkangjitur diplomës do të jetë në gjuhën shqipe dhe atë angleze. Udhëzimi që ka mbërritur dy ditë më parë në universitete, përmban mënyrën si do të plotësohet ky dokument i rëndësishëm. Veç kësaj, ajo që bie ndesh me deklaratën e minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.764Z

Ministri Beja: Suplementi i jep vlere

Suplementi i diplomave sipas sistemit te Bolonjes do te nise qe sot nga shperndarja. Te pakten kjo do te ndodhe nese ministri i arsimit dhe Shkences Fatos Beja do te mbaje fjalen e dhene disa dite me pare. Ai deklaroi te premten se "ne fillim te javes qe vjen do te cojme ne universitete, suplementin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.721Z

Diplomat, te henen suplementi

Luljeta Ndoka Suplementi i diplomave sipas sistemit te Bolonjes do te nise te henen nga shperndarja. Lajmin e ka bere te ditur Ministri i Arsimit dhe Shkences, Fatos Beja. Ai ka deklaruar se diploma aktuale nuk do te ndryshoje, perpos faktit se ajo do te shoqerohet me nje suplement ku do te jene te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.400Z

Bachelor, suplementi i diplomës zbulon sekretet

Bashkë me diplomën, këtë vit studentët do të marrin edhe suplementin ose siç njihet ndryshe shtojca. Ajo lëshohet për herë të parë për gjithë studentët që diplomohen në bazë sistemit të Bolonjës dhe marrin diplomë Bachelor të nivelit të parë. Modeli i Suplementit të Diplomë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.060Z

Suplementi nuk i permbush te gjitha

Studentet jane skeptike ne lidhje me faktin se sa e vlefshme do te jete diploma e tyre 3-vjecare, per punedhenesit. Aq me teper qe titulli profesional, studentit do t'i jepet vetem pasi te kete perfunduar masterin 2-vjecare. Megjithate, pak kohe me pare Ministria e Arsimit dhe Shkences, deklaroi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.474Z

Tafaj: Suplementi i jep vlerën reale diplomës

 Bojkotit të studentëve të Gjuhëve të Huaja dhe Histori Filologjisë u është bashkuar dje dhe Infermieria. Për disa orë radhazi, ata kanë vijuar protestën para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar ndryshimin e përmbajtjes së diplomës. Ata janë të vendosur të mos tërhiqen në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.543Z

Suplementi Bluetooth shënon numrin e 300-të

TIRANE – Ka qenë 1 korriku i vitit 2006 kur një suplement i vogël filloi të prishte punë të mëdha. Bluetooth, histori të reja dashurie, ndarje, skandale, punë artistike, promovime, gëzime dhe hidhërime të njerëzve të njohur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama