Rezultate te kerkimit per termin: +Suvatimi

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] suvatimi / docs[0] 60 / hits[0] 64 /
Së shpejti restaurohet Xhamia e Plumbit
  • 2018-01-22

Së shpejti restaurohet Xhamia e Plumbit

Më në fund një projekt për të shpëtuar Xhaminë e Plumbit në Shkodër nga përmbytjet. #MbrojmeTrashegimineKulturore,- ky është lajmi i mirë që Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shpërndarë ditën e diel përmes një statusi në Facebook ku thekson se pas një bashkëpunimi të he

No Pic available
  • 2017-04-06

BOOM/ Skandal në spitalin e Kukësit, kuzhina ndodhet ngjitur me morgun

Pas denoncimit të një qytetari, kamera e emisionit BOOM në RTV Ora News bëri një vëzhgim në spitalin e Kukësit. Në katin e nëndheshëm të spitalit të Kukësit janë sëbashku tre ambiente, morgu, kuzhina ku gatuhet për të sëmurët dhe lavanteria. Përveç distancës shumë të vogël

No Pic available
  • 2016-11-15

Edhe një herë rreth problemit të suvatimit (apo masakrimit) të pallateve të gurta

Nga Edmond Ismailati Ndërmarrja që ka marrë  përsipër rindërtimin e qendrës së Memaliajt, po punon me një intensitet të paparë për ta përfunduar ndoshta edhe para afatit që kanë firmosur në kontratë. Nga ana tjetër është për të ardhur shumë keq, se po me këtë intensitet po

No Pic available
  • 2016-07-20

Si i hodhën në Drin eshtrat e Fishtës

Kujtimet për Fishtën në penën e Atë Zef Pllumit… Njohja kur ishte ende fëmijë, dhe si u denigrua figura e tij gjatë komunizmit Atë Zef Pllumi ishte vetëm 16 vjeç dhjetorin e vitit 1940 kur një nga personazhet më të njohura të mendimit shqip, Atë Gjergj Fishta, mbylli sytë për

Veliaj: Ofrojmë kopsht dinjitoz për të vegjlit
  • 2016-06-30

Veliaj: Ofrojmë kopsht dinjitoz për të vegjlit

Sauk Është një punë që bëhet me shumë dashuri, e cila u vjen në ndihmë edhe prindërve të cilët duan ti çojnë fëmijët e tyre në një ambient të sigurt. Veç rikonstruksionit, nga shtatori ky kopsht do të kthehet në një kopsht me drekë. Më vjen mirë që kemi rikuperuar gjysmën

No Pic available
  • 2016-06-29

Rikonstruktohet kopshti në Sauk, Veliaj: Rritja e cilësisë ka shtuar kërkesat për shtetërorin  

  Një tjetër kopsht në kryeqytet ofron tashmë, jo vetëm kushte më të mira për fëmijët, por edhe një kënd lojërash. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e plotë të kopshtit në Sauk, të cilit i është shtuar edhe një hapësirë me lodra për fëmijët. Ambientet e

No Pic available
  • 2016-06-29

Rikonstruktohet kopshti në Sauk, me kënd të ri lojërash për fëmijë

Një tjetër kopësht në kryeqytet ofron tashmë, jo vetëm kushte më të mira për fëmijët, por edhe një kënd lojërash. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e plotë të kopshtit në Sauk, të cilit i është shtuar edhe një hapësirë me lodra për fëmijët. Ambientet e riko