Rezultate te kerkimit per termin: +Sweden

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] sweden / docs[0] 37 / hits[0] 55 /
Luftë për të ndarë Turqinë? Shpërthen rrjeti pas hartës së Pompeo (FOTO)
  • 2019-02-07

Luftë për të ndarë Turqinë? Shpërthen rrjeti pas hartës së Pompeo (FOTO)

Mike Pompeo e ka parë veten në vështirësi të madhe teksa është kritikuar në rrjet nga turqit e irituar, pasi më parë Sekretari amerikan i Shtetit kishte postuar një GIF të një harte, që për shkaqe misterioze e tregonte shtetin e Turqisë të ndarë në dy pjesë. Pompeo donte të për

Champions / Fitojnë big-ët, por Lioni mposht Sitin në Angli (Video)
  • 2018-09-20

Champions / Fitojnë big-ët, por Lioni mposht Sitin në Angli (Video)

Mbrëmja e dytë e ndeshjeve të Ligës së Kampioneve ka folur për big-ët, me përjashtim të Mançester Sitit, i cili është mundur në Etihad Stadium nga Lioni me rezultatin 2-1. Provë force e Realit të Madridit ndaj Romës. Kampionët e 3 edicioneve të fundit e nisën në mënyrën më të

No Pic available
  • 2017-07-02

Banda muzikore që bashkoi refugjatët

El Sistema Dream është një orkestër në Suedi që po përdor muzikën për të bashkuar fëmijët refugjatë që kërkojnë azil. Shumica e fëmijëve vijnë nga vende si Siria, Afganistani dhe Eritrea nuk kanë përdorur kurrë një instrument muzikor. Bandës muzikore i janë bashkuar gjithash

Sulm terrorist në Stockholm, kamioni godet turmën me njerëz, 3 të vdekur
  • 2017-04-07

Sulm terrorist në Stockholm, kamioni godet turmën me njerëz, 3 të vdekur

Të paktën tre persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur pasi një kamion sulmoi turmën me njerëz  para një supermarket në Stokholm të Suedisë. Autoritetet thonë se incidenti po trajtojet si një sulm i mundshëm terrorist. Kryeministri suedez Stefan Lofven thotë se të

Belsh, Gjermeni: Bizneset e zonës po rilindin me projektet urbane
  • 2017-01-28

Belsh, Gjermeni: Bizneset e zonës po rilindin me projektet urbane

Bashkia Belsh është 1 prej 7 bashkive e përzgjedhura për tu mbështetur këtë vit nga Qeveria, në procesin e hartimit të planit të përgjithshëm vendor. Njëherësh, në këtë bashki po zbatohet edhe projekti i financuar nga Fondi i Zhvillimit të Rajoneve për ndërtimin e Ansamblit Rilin

Irlanda e Suedia ndajnë nga 1 pikë, Ibra i gëzohet një autogoli (VIDEO)
  • 2016-06-13

Irlanda e Suedia ndajnë nga 1 pikë, Ibra i gëzohet një autogoli (VIDEO)

Irlanda dhe Suedia e mbyllën në paqe ndeshjen e parë në "Euro 2016". Takimi i vlefshëm për Gurupin E përfundoi në shifrat 1-1 në "St-Denis" të Francës. Fillimisht, ishin irlandezët që kaluan në avantazh në minutat e para të pjesës së dytë me anë të Hulahan, por Suedezët rea

No Pic available
  • 2016-05-23

EURO 2016/ Publikohen oraret e ndeshjeve, ja kur do të luajë Shqipëria

UEFA ka publikuar oraret e ndeshjeve në grupe të Europianit që do të zhvillohet në Francë. Vendi pritës do të hapë garën e madhe europiane ndaj Rumanisë me 10 qershor në orën 21:00. Një ditë më pas Shqipëria do të luajë takimin e parë ndaj Zvicrës në 15:00. Ja oraret E premte 1