Rezultate te kerkimit per termin: +Synohet

Meta: total 1000 / total_found 6114 / time 0.003 / keyword[0] synohet / docs[0] 6114 / hits[0] 6643 /
A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?
  • 2019-04-08

A do t aneksoj Netanjahu edhe Bregun Perndimor t Jordanit?

Do t ushtroj “sovranitetin” izraelit n Bregun Perndimor t Jordanit duke mos br asnj dallim mes t gjith bllokut t vendbanimeve dhe atyre q jane t izoluara, tha kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu n nj intervist televizive. Ai theksoi, se ka arritur q presidenti i SHBA-s, Donald Tru

No Pic available
  • 2019-04-04

Bypass-i i Fierit/ Përfundon një korsi, ja kur do të lehtësohet lëvizja drejt Jugut

Një korsi e By Pass-it të Fierit do të jetë e aksesueshme nga automjetet përpara nisjes së sezonit turistik. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka inspektuar punimet në këtë vepër. 240 punonjës, janë angazhuar nga kompania për përfundimin në kohë të rrugë

No Pic available
  • 2019-03-05

Prag lufte? SHBA vendos sistemin e avancuar mbrojtës raketor në Izrael

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur përkohësisht në Izrael, sistemin e avancuar mbrojtës raketor THAAD, njoftuan ushtritë amerikane dhe izraelite. Komanda e Shteteve të Bashkuara në Evropë tha se vendosja e sistemit mbrojtës paraqet një demonstrim të angazhimit të vazhdueshëm të Shtetev

Opozita në protestë sot para Parlamentit, qytetarë nga rrethet nisen drejt Tiranës
  • 2019-02-21

Opozita në protestë sot para Parlamentit, qytetarë nga rrethet nisen drejt Tiranës

Opozita e bashkuar do të protestojë sot në orën 10.00 para Parlamentit të Shqipërisë. Mësohet se mjaft qytetarë nga rrethet janë nisur prej orëve të para të mëngjesit drejt Tiranës me autobusë dhe mjete private. Ata pritet që në orën 10.00 ti bashkohen protestuesve në kryeqytet,

Protesta e opozitës nis me lule për policinë dhe qirinj
  • 2019-02-21

Protesta e opozitës nis me lule për policinë dhe qirinj

Ka nisur protesta e sotme e opozitës, e udhëhequr nga kryedemokrati Lulzim Basha dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Por mbështetës të opozitës, kanë dhuruar lule për policinë e vendosur si gardh në hyrje të Parlamentit. Po ashtu ata kanë ndezur disa qir

Muç Nano ofendon klasën politike shqiptare: Një m*t i madh!
  • 2019-02-20

Muç Nano ofendon klasën politike shqiptare: Një m*t i madh!

Monologu i Mustafa Nanos në Provokacija është fokusuar te djegia e mandateve të opozitës. Në këndvështrimin e Mustafa Nanos ky është një bast i rëndë dhe i rrezikshëm  dhe që nuk do ketë mbështetje ndërkombëtare. Monologu i plotë i Mustafa Nanos në Provokacija Nuk dihet se kush

FOTOLAJM/ Ethet e një proteste, Kryeministria vesh antiplumb
  • 2019-02-15

FOTOLAJM/ Ethet e një proteste, Kryeministria vesh antiplumb

Na ndajnë më pak se 24 orë nga protesta e paralajmëruar nga opozita e bashkuar, ku do të synohet rrëzimi i kryeministrit Edi Rama dhe çuarja e vendit në zgjedhje të parakohshme me një qeveri tranzitore. Ashtu siç është bërë zakon në çdo protestë opozitare, Kryeministria ka marrë m