Rezultate te kerkimit per termin: +Syri

Meta: total 1000 / total_found 3287 / time 0.002 / keyword[0] syri / docs[0] 3287 / hits[0] 3868 /
Shpërthen Muç Nano, zbulon armiqtë e tij: Ata shkojnë me motrat e
  • 2019-04-04

Shpërthen Muç Nano, zbulon armiqtë e tij: Ata shkojnë me motrat e

Analisti dhe gazetari Mustafa Nano në monologun e tij të radhës në emisionin Provokacija, ka hedhur sërish një bombë në mjedisin e trazuar politik e mediatik të Shqipërisë, duke zbuluar armiqtë e tij. Në thelb ata janë personat, që sipas Nano nuk lexojnë libra, mbajnë dashnore dhe

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Raporti i DASH/ Rama: Rrugëhumburit e keqpërdorën, nxjerrin llum nga goja!
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Rama: Rrugëhumburit e keqpërdorën, nxjerrin llum nga goja!

Raporti i DASH për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve duket se ka krijuar terren për përplasje të re në politikën shqiptare. Pas reagimeve të opozitës, atyre u është përgjigjur kryeministri Edi Rama me një postim, ndërsa transmetonte LIVE në ERTV, konferencën

No Pic available
  • 2019-03-28

Më sulmuan me shkelma e grushte. Si protestuesit dhunuan nënën me foshnjën në makinë

Qarkullimi prej gati 5 muajsh në aksin rrugor të Unazës së Re paralizohet pasditeve, pasi dhjetëra familje kundërshtojnë shembjen e shtëpive duke bllokuar rrugën.  Edhe pse dalin për të luftuar për të drejtat e tyre, cenimi i të drejtave të qytetarëve të tjerë ka ndodhur. Edlira

Sadije Agolli: Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time
  • 2019-02-27

Sadije Agolli: Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time

Në kujtimet e saj Sadije Agolli, shkruan se si mund ta kishte përjetuar Dritëro Agolli vdekjen e saj. Gruaja që e deshi aq shumë poetin, e ka hedhur në letër gjithë mungesën e tij gjatë dy viteve. Në një prej këtyre kujtimeve ajo përfytyron shkrimtarin kur të mësonte lajmin e ikjes

Faqet e para të gazetave ditën e sotme
  • 2019-02-26

Faqet e para të gazetave ditën e sotme

Këto janë titujt kryesorë të gazetave kryesore për ditën e sotme, e martë 26 shkurt 2019. #td_uid_1_5c74f0806dd78 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads

Çifti, pse punët e shtëpisë shpesh bëhen shkak grindjeje
  • 2019-02-07

Çifti, pse punët e shtëpisë shpesh bëhen shkak grindjeje

Punët e shtëpisë janë shpesh një motiv grindjeje pa fund. Këshilla për mbijetesë për të pasur rregull në shtëpi dhe për të jetuar në harmoni të mirë me partnerin Shtrati për t’u rregulluar, pjatalarësja për t’u ngarkuar, këpucët e harruara në mes të dhomës së nd