Rezultate te kerkimit per termin: +Tabela

Meta: total 1000 / total_found 3744 / time 0.002 / keyword[0] tabela / docs[0] 3744 / hits[0] 4845 /
Top Story, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!
  • 2019-04-10

Top Story, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!

Raste të pazakonta, Top Story gjeti kudo në Shqipëri. Kamera e emisionit u ndal në një kasolle të vogël, me antena satelitore. Ajo ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit në Qukës. Aty janë të vendosura serverat e televizionit kabllor Elbasan Cable. Ai është në pronësinë e zotit Al

15 gjëra që ju (ndoshta) nuk i dini për aeroplanët
  • 2019-03-16

15 gjëra që ju (ndoshta) nuk i dini për aeroplanët

Çdo ditë, rreth 90,000 aeroplanë largohen drejt të gjitha drejtimeve të planetit. Ne jemi mësuar tashmë të fluturojmë siç marrin një tren. Dhe ende ka ende shumë klishe dhe mite rreth fluturimit dhe avionëve. Këtu janë 15 pyetje që ju bëni vetes sa herë që mbani rripin tuaj. Nga v

Shqipëria drejtohet nga të njëjtët politikanë prej gati 30 vjetësh
  • 2019-03-10

Shqipëria drejtohet nga të njëjtët politikanë prej gati 30 vjetësh

Të gjitha analizat për ecurinë e tranzicionit në Shqipëri (1990-2019) arrijnë në përfundimin se Shqipëria ka humbur shumë shanse, kohë dhe energji dhe se përgjegjës kryesorë janë elitat politike të korruptuara dhe konfliktuale që na kanë drejtuar. Për shkak se sistemi shumëpartia

Era e fortë përmbys kamionët (Foto)
  • 2019-02-23

Era e fortë përmbys kamionët (Foto)

Erërat e forta sollën probleme të shumta në Lezhë. Një kamion i ngarkuar me polisterol u përmbys në rrugë mbi urën e Lumit Mat. Fatmirësisht, nuk pati pasoja në njerëz. Nga erërat e fuqishme pati edhe dëme të tjera në tabela dhe pemë gjatë autostradës Lezhë-Milot. Një familje e

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni
  • 2019-02-21

Çduhet të bëni nëse jeni të dobët dhe doni të shëndosheni

Si të hani shëndetshëm dhe të fitoni pak butësi Kush lufton kundër vrimave të pashpjegueshme të gjilpërës së bilancit mund të duket i çuditshëm, por ka njerëz për të cilët të qenit shumë i dobët është një problem serioz pothuajse aq sa mund të jenë edhe kilet e tepërta, se

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

No Pic available
  • 2018-11-05

Spoti i Bar Refaelit me niqab provokon një stuhi në Izrael (Video)

Në ekran shkruhet “A është Irani këtu?”. Dhe kjo ka ngjallur polemika të mëdha në Izrael, teksa imazhi i spotit është supermodelja hebre Bar Refaeli, e cila promovon veshje për markën Hoodie, ku është bashkë-pronare. Spoti, i transmetuar në rrjetet kryesore të vendit dhe