Rezultate te kerkimit per termin: +Tadi

Meta: total 1000 / total_found 3088 / time 0.001 / keyword[0] tadi / docs[0] 3088 / hits[0] 7542 /
Indonezi, shpërthim i dyfishtë i vullkanit në ishullin Sulawesi
  • 2018-12-16

Indonezi, shpërthim i dyfishtë i vullkanit në ishullin Sulawesi

Ishulli indonezian i Sulawesi, i goditur tashmë nga një tërmet i dhunshëm dhe një cunami në shtator, u trondit në mëngjesin e sotëm nga një shpërthim i dyfishtë i vullkanit Soputan. Fenomeni ka shkaktuar formimin e një kolone të hirit të lartë deri në 7,500 metra. Shpërthimi u para

No Pic available
  • 2017-08-17

Rreziku i madh i propozimit serb për Kosovën dhe keqardhjes së zotit Rama për Vuçiç!

Enver Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sapo bëri betimin për kreun e shtetit serb, shpalli në një gazetë të Beogradit se do të nisë një diskutim brenda vendit të tij për Kosovën. Këtë lajm e morën dhe e përhapën mediat dhe gazetat europiane, përfshirë dhe atë g

No Pic available
  • 2017-05-30

Vuçiç: Asnjë polic shqiptar në Mitrovicë. I përgjigjet Edita Tahiri

Kryeministri në largim i Serbisë, Aleksandër Vuçi ka thënë se në marrëveshjen e Brukselit midis Kosovës dhe Serbisë është vendosur që të gjithë policët në veriun e Kosovës do të jenë serbë. Në një reagim ndaj ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, Vuçiç ka thënë se ai

KATËR FRIKËRAT E VUÇIÇ
  • 2017-04-02

KATËR FRIKËRAT E VUÇIÇ

Aleksandar Vuçiç do të zgjidhet president të dielën. Më parë ai ndërtoi një strategji parazgjedhore, të bazuar në përhapjen e frikës në disa forma, mendon Dragoslav Dedoviç Së pari, ai përhapi frikë tek ajo pjesë e popullit serb, e traumatizuar nga ndryshimet e 5 Tetorit të vi

No Pic available
  • 2017-03-31

Serbi Kandidatët kryesorë të zgjedhjeve presidenciale

Në zgjedhjet presidenciale që do të zhvillohen të dielën në Serbi, janë 11 kandidatë në listë, ku Aleksandar Vuçiç është favoriti kryesor, një ultranacionalist, dy liberalë proevropianë dhe një kandidat grotesk. ALEKSANDAR VUÇIÇ, 47 vjeç Para se të bënte në vitin 2008 një kt

No Pic available
  • 2017-02-12

Albin Kurti: Muri i Mitrovicës perde që fsheh skenare të rrezikshme

Perde e një skene pas të cilës fshihen skenare të rrezikshme. Kështu e cilëson deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, murin e shembur të Mitrovicës. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në RTV Ora News, Kurti ngre shqetësimin për mosçarmatosjen e strukturave të Serbisë. Kurti: Mitrovic

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin
  • 2017-01-27

Sali Berisha: Donald Trump e kam mik. Clinton më mori në telefon, po unë e refuzova. Çlirim Peka: Erdogan do rrafshonte Beogradin

Dje është zhvilluar një intervistë në kufijte e qesharakes, mes Çlirim Pekës dhe Sali Berishës. Ky i fundit ka thënë disa perla, mes të cilave edhe që është mik me Donald Trump, përmes të njohurve të përbashkët. Më pas tha se ka refuzuar Hillari Clinton, për të bërë një