Rezultate te kerkimit per termin: +Tadiq

Meta: total 693 / total_found 693 / time 0.000 / keyword[0] tadiq / docs[0] 693 / hits[0] 1342 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Vuçiç: Asnjë polic shqiptar në Mitrovicë. I përgjigjet Edita Tahiri

Kryeministri në largim i Serbisë, Aleksandër Vuçi ka thënë se në marrëveshjen e Brukselit midis Kosovës dhe Serbisë është vendosur që të gjithë policët në veriun e Kosovës do të jenë serbë. Në një reagim ndaj ish-presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, Vuçiç ka thënë se ai

Mbi deklaratat senile të Sali Berishës, që akuzon kosovarët si projugosllavë dhe me gjak titist!
  • 2016-11-25

Mbi deklaratat senile të Sali Berishës, që akuzon kosovarët si projugosllavë dhe me gjak titist!

Sali Berisha, mjeku hipokrit dhe politikani kontrovers, i cili në cilësinë e kryeministrit shqiptar ka ushqyer me naftë makinerinë e luftës së Milosheviqit, që po pinte gjak në Bosnjë-Hercegovinë dhe Kroaci, duke e thyer kështu embargon e OKB-së ndaj ish-Federatës Jugosllave, tash

Bizantini Edi Rama dhe analistët injorantë të Tiranës
  • 2016-10-21

Bizantini Edi Rama dhe analistët injorantë të Tiranës

Nga Halil Matoshi Kollarja me qëndisma ortodokse i rrinte vërtet bukur Edi Ramës në Beograd. Porse prapa simbolit ortodoks fshihej tendenca bizantine e të bërit politikë, për ti dëshmuar epërsi homologut të tij serb, Vuçiq. Ky simbol ishte një ogur i zi për kosovarët (kjo ska lidhj

Serbia synon ta diskutojë me Shqipërinë ndarjen e Kosovës
  • 2016-10-07

Serbia synon ta diskutojë me Shqipërinë ndarjen e Kosovës

Nga Halil Matoshi Të gjitha Serbitë ia kanë mësyrë Kosovës të nxitura nga intenca grabitqare dhe këtë Noel Malcolm e shpreh përmes metaforës së të uriturit përballë vitrinës me ushqime. Sipas Jovan Ristiqit në Historinë diplomatike të Serbisë, libri II (1898) pas depërtimit t

No Pic available
  • 2016-10-06

BETEJA PËR OKB/ Një profil për pragmatistin Lajçak dhe Jeremiçin, favoritin pa shanse

Lajçak: Pragmatisti mes Moskës dhe Perëndimit 53-vjeçari Miroslav Lajçak, ministër i Jashtëm i Sllovakisë, llogaritet në vendlindjen e tij si një politikan i kompromiseve. Ai është ndër kandidatët për Sekretar të Përgjithshëm të OKB. Profesionalitet dhe përgjegjësi – kjo

VUK JEREMIÇ, FAVORITI PA SHANSE DREJT OKB-SË
  • 2016-10-05

VUK JEREMIÇ, FAVORITI PA SHANSE DREJT OKB-SË

Një diplomat modern, i cili ka studiuar në Vita Cambridge dhe Harvard, natyrisht që nuk guxon të mungojë as në rrjetin Twitter. Por sikur Vuk Jeremiq ta kishte ditur para katër vitesh se për çfarë postesh do të kandidojë sot, gjërat me siguri që do t’i formulonte pak më me kujde

No Pic available
  • 2016-04-30

Protesta në Beograd për parregullësi zgjedhore

Rreth 2,000 njerëz kanë protestuar në Beograd, lidhur me pretendimet për falsifikim të rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme të 24 prillit, duke kërkuar një përsëritje të votës në 15 qendra të votimit. Protestuesit e akuzuan sot kryeministrin Aleksandër Vuçiq për manipulim të