Rezultate te kerkimit per termin: +Tafa

Meta: total 1000 / total_found 1128 / time 0.000 / keyword[0] tafa / docs[0] 1128 / hits[0] 2199 /
Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!
  • 2019-04-09

Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!

KPK ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademi. Trupa gjykuese e përbërë nga kryesuesja Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Fierdes Shuli pas dëgjimit të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës në seancën e 5 prillit, mori vendimin e shkarkimit të tij nga

No Pic available
  • 2019-04-06

Duke kujtuar Gëzim Erebarën (FOTO)

Një ditë, duke kërkuar në bibliotekën time, dora më ndaloi në një botim të vjetër të para dhjetë vjetëve, Shkëlqimi i meteorëve, botuar nga Toena, ku kisha përmbledhur një sërë artikujsh mbi kinematografinë franceze dhe veçanërisht për aktoret franceze dhe lojën e aktrimit, a

Grabitja e kambistit te Barrikadat, rrëfehet skifteri: Xhoni i ra me levë dhe
  • 2019-04-01

Grabitja e kambistit te Barrikadat, rrëfehet skifteri: Xhoni i ra me levë dhe

Njëri nga tre autorët e grabitjes së 60 mijë dollarëve nga një kambistit në rrugën e Barrikadave ka rrëfyer në polici sesi u ndërtua skema e vjedhjes dhe të gjithë aktivitetin e bashkëpunëtorëve të tij. Bëhet fjalë për grabitjen e kambistit Agron Shira paraditen e së premtes 29

Mbyti Unazën e Re dhe shkollat me heroinë, në pranga TAFA 29-vjeçar
  • 2019-03-21

Mbyti Unazën e Re dhe shkollat me heroinë, në pranga TAFA 29-vjeçar

Shpërndante sasi të mëdha heroine e kokaine, Tafa arrestohet në flagrancë. Ja zonat që mbulonte me drogë në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një 29-vjeçar, pasi i është gjetur lëndë narkotike, e llojit heroinë. Operacioni i koduar Mapo, ka çuar pas hekurave shtetasin me inicia

Dosja/ Shoqata vllahe nxirrte pasaporta false, ja si kalohej kufiri me makinë policie
  • 2019-02-05

Dosja/ Shoqata vllahe nxirrte pasaporta false, ja si kalohej kufiri me makinë policie

Një grup prej 32 personash u arrestua dy ditë ma parë në kuadër të operacionit Rruga e Gabuar, që goditi një nga klanet kryesore të trafikut të qenieve njerëzore drejt Europës, SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe. Rrjeti i trafikut nëpërmjet vizave dhe pasaportave të falsifikuara ishte i

Top Story/ Përplasja e fiseve Rexhepi-Muça-Çapja në Elbasan
  • 2019-01-31

Top Story/ Përplasja e fiseve Rexhepi-Muça-Çapja në Elbasan

Më 23 korrik 2009 ekzekutohet Roland Rexhepi. Ish-agjentit i antikrimit në policinë e Elbasanit, gjeti vdekjen pasi dy breshëri kallashnikovi u derdhën mbi trupin e tij. 36-vjeçari spo doli nga shtëpia, kur një një motor me dy persona me maska dhe të armatosur i ka dalë përpara duke q

Dalin emrat, 9 ish-sigurimsa të Enverit janë emëruar drejtorë në SHISH
  • 2019-01-27

Dalin emrat, 9 ish-sigurimsa të Enverit janë emëruar drejtorë në SHISH

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Enkelejd Dalibeaj ka denoncuar sot emërimin në poste të larta drejtuese në Shërbimin Informativ Shtetëror, të 9 personave, të cilët kanë qenë pjesë të Sigurimit të Shtetit në kohën e diktaturës. Sipas PD këto emërime janë bërë pas ardhj