Rezultate te kerkimit per termin: +Tafaj

Meta: total 1000 / total_found 4225 / time 0.002 / keyword[0] tafaj / docs[0] 4225 / hits[0] 8553 /
Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!
  • 2019-04-01

Kryemadhi: Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me gjimnazistë në Tiranë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Kryemadhi theksoi se prioritet i LSI-së janë të rinjtë dhe punësimi i tyre është garancia e vetme për një Shqipëri që nuk plaket. Sot u takova me një grup gjimna

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!
  • 2019-01-26

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!

Në historinë e politikës shqiptare në dekadat e fundit, roli i lidershipit të partisë ka pasur ulje-ngritjet e veta. Rastet kur një kryetar partie ka zgjedhur të mbajë pranë vetes miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij janë të shumta, por nuk mungojnë as rastet kur këta njerëz kthehen n

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)
  • 2019-01-21

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)

Partia më e madhe opozitare në vend ka përmbyllur në fundjavë procesin e riorganizimit me zgjedhjen e kryesisë së re dhe të drejtuesve të departamenteve. Përveç disa konfirmimeve, në radhët e PD-së ka pasur edhe të zhgënjyer, si rasti i deputetit Ervin salianji, i cili mbeti jashtë

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Protesta e studentëve, Marka: Ramës ia futëm këmbët në një këpucë
  • 2018-12-11

Protesta e studentëve, Marka: Ramës ia futëm këmbët në një këpucë

Protesta e studentëve ka hyrë në javën e dytë, madje me një përshkallëzim dramatik. Protesta është kthyer në një model politik-social në vendin tonë, por po shihet një lloj fryme veprimi duke refuzuar institucionet e dala në mënyrë të ligjshme, e duke rrezikuar kështu të ndezë

No Pic available
  • 2018-11-05

Ndëshkimi i të Fortëve, në një javë 54 të arrestuar për drogë dhe armë

Policia e Shtetit në kuadër të operacionit Ndëshkimi i të Fortëve, ka bërë të mundur arrestimin e 54 personave gjatë javës që lamë pas. Drejtori i Departamentit për Sigurinë Publike, në Policinë e Shtetit, Gjovalin Loka tha se arrestimi i Të fortëve është bërë për armëmbajtj

Bandë droge me policë grekë, ky është kapoja shqiptar në kërkim (EMRI)
  • 2018-10-16

Bandë droge me policë grekë, ky është kapoja shqiptar në kërkim (EMRI)

Një bandë me 11 anëtarë grekë dhe shqiptarë, që ishte e njohur për trafikun e drogës në zonën e Atikës dhe Thesalisë, është shkatërruar nga policia greke më 12 tetor. Nëntë anëtarë të bandës përfunduan në pranga, teksa fillimisht nuk u bë i ditur identiteti i të arrestuarv