Rezultate te kerkimit per termin: +Tafaj

Total: 4208
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.471Z

Rruga "TAFAJ"

Rruga "Tafaj" është një ndër 1300 rrugët e kryeqytetit. Në vitin 1937, kur Tirana kishte afro 25 mijë banorë, rrugët e emërtuara ishin të pakta. Te Selvia, sikundër edhe tani, ndaheshin rrugët e Saraçëve (Shinasi Dishnica), Tafajve (4 Dëshmorët), e Dibrës (Bajram Curri) dhe Gazhin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.001Z

Mungon Tafaj, rikthehet Sulçe

Për arsye kartonash, Partizani do të bëjë pa Endri Tafajn në ndeshjen e sotme përballë Gramshit në Elbasan. Lojtari i talentuar  do të mungojë për arsye kartonash. Për trajnerin Lika do të jetë në dispozicion Sulçe, i cili është rikuperuar nga dëmtimi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.954Z

Tafaj: Jemi gati!

Drejtori teknik i Tiranes Alban Tafaj deklaron se ekipi eshte plotesisht i gatshem per derbin ndaj Dinamos. Ish-futbollisti bardheblu karikon skuadren duke thene se kjo ndeshje e rendesishme eshte vleresuar maksimalisht. Sipas Tafaj skuadra nuk ka arsye per te ndjere presion pasi kjo ndeshje nuk esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.896Z

Pasioni i zotit Tafaj

Share Nga Eustrat Zhupa   Skandalet më të fundit në arsimin e lartë nuk na japin asnjë informacion më tepër se ato që kishim. Nga ana tjetër, internacionalizimi i çështjes provon edhe njëherë paturpësinë e atyre që drejtojnë arsimin shqiptar. Në veçanti, zoti Tafaj nuk na z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.223Z

Tafaj: Përparësi shkollave profesionale

Ministri i arsimit dhe i shkencës Myqerem Tafaj u shpreh se arsimit profesional i duhet dhënë përparësi pasi kjo do të ndikonte në ekonominë e vendit. Ne vazhdoi më tej Tafaj duhet të rrisim cilësinë e tyre në mënyrë që diplomat e shkollave profesionale të merren në konsideratë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.147Z

Tafaj financimi i Universiteteve

Tafaj financimi i Universiteteve E merkure 09 Janar 2013 1549 Tafaj financimi i UniversiteteveSkema e shumeperfolur e financimit te universiteteve nuk do te aplikohet para zgjedhjeve te qershorit Ky fakt eshte pranuar nga vete  ministri i arsimit Myqerem Tafaj i pyetur nga Vizion Plus Skem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.210Z

Tafaj: Reformim arsimit

Ministri i sapoemeruar i Arsimit, Myqerem Tafaj, do ta perfshije gjithe sistemin arsimor ne nje proces reforme. Zoti Tafaj tha se buxheti per arsimin eshte dyfishuar ndaj egzistojne te gjitha mundesite qe  brenda kater vjetesh te mos kemi  asnje analfabet, te rriten kriteret pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama