Rezultate te kerkimit per termin: +Tahiri +Ida

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] tahiri / docs[0] 20012 / hits[0] 49467 / keyword[1] ida / docs[1] 511 / hits[1] 830 /
Ida, një vrasje që shpërthen vetminë e gruas në hall
  • 2016-04-10

Ida, një vrasje që shpërthen vetminë e gruas në hall

PREÇ ZOGAJ Ka vrasje e vrasje, por kjo e gruas njëzetenëntëvjeçare, Ida Dervishi, nënë e dy fëmijëve të vegjël, të bën të mbash frymën, të tregon me gisht ngado që të sillesh. Ndryshe nga disa gra që pengohen nga frika apo nga disa skrupuj pa sens për të denoncuar dhunën e bur

Grupi Bilbili shkëlqen në skenat e Maqedonisë dhe Bullgarisë
  • 2014-08-12

Grupi Bilbili shkëlqen në skenat e Maqedonisë dhe Bullgarisë

REPORTAZH, nga Harrilla KOÇI Promovimi i Shqipërisë në botë, përmes prezantimit të vlerave të krijuara në shekuj, është një nga format më efektive të përmirësimit të imazhit të saj. Këtë gjë, po e realizon përsosmërisht grupi folklorik Bilbili, me qendër në Vlorë, por me

No Pic available
  • 2014-06-02

Administratorja: Paratë e "Sudes", brenda 15 korrikut

TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të korrikut, kur do të bëhet edhe ndarja e përqindjeve të parave. Lajmi bëhet i d

No Pic available
  • 2014-05-13

“Sudja”, takimi me kreditorët në 8 grupe, ja lista dhe dita e takimit për secilin

TIRANE - Më datë 19 maj do të nisë të zhvillohet takimi i dytë për procedurat e falimentimit të firmës piramidale “Sude”. Përmes një njoftimi të publikuar në disa media, Administratorja e Falimentimit të këtij sub

No Pic available
  • 2013-11-10

Ekonomiku, shpallen 938 fituesit e masterit

TIRANE-Shpallen 938 fituesit e studimeve master, në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës. Ditën e djeshme, ky fakultet ka shpallur 635 fituesit e studimeve të ciklit të dytë, master shkencor dhe master profesional, me kohë të plotë,

Tragjike, 7 të vdekur në miniera. Bashkëshortja e një prej të rinjve: Eshtë gjallë, i rashë celularit
  • 2013-11-07

Tragjike, 7 të vdekur në miniera. Bashkëshortja e një prej të rinjve: Eshtë gjallë, i rashë celularit

POGRADEC – Ditë tragjike plot vdekje, zie, lotësh që mban kryefjalën miniera, ka qenë kjo e enjte nëntori për zonat juglindore të vendit. 7 persona kanë gjetur vdekjen vetëm ditën e sotme në minierat e Pogradecit dhe Librazhdit. Në Pogradec, ngjarja është shënuar orëve të mes

Tragjike, 7 të vdekur në miniera. Gruaja e një prej të rinjve: Eshtë gjallë, i bie celulari
  • 2013-11-07

Tragjike, 7 të vdekur në miniera. Gruaja e një prej të rinjve: Eshtë gjallë, i bie celulari

POGRADEC – Ditë tragjike plot vdekje, zie, lotësh që mban kryefjalën miniera, ka qenë kjo e enjte nëntori për zonat juglindore të vendit. 7 persona kanë gjetur vdekjen vetëm ditën e sotme në minierat e Pogradecit dhe Librazhdit. Në Pogradec, ngjarja është shënuar orëve të mes