Rezultate te kerkimit per termin: +Tahirin

Meta: total 1000 / total_found 2080 / time 0.001 / keyword[0] tahirin / docs[0] 2080 / hits[0] 2558 /
Boja te ministria/ Nga Tahiri te rokada Xhafaj-Lleshaj, PD tregon domethënien
  • 2019-03-28

Boja te ministria/ Nga Tahiri te rokada Xhafaj-Lleshaj, PD tregon domethënien

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi përmes një postimi në Facebook, ka treguar domethënien e 3 njollave me bojë të zezë tek Ministria e Brendshme. Në statusin e tij Bardhi shkruan se: Shqipërinë e ka nxirë Edi Rama duke e kthyer në këto 6 vite në bazë operacionale të krim

Tahiri, nostalgji për policinë: Jam ende ministri kampion!
  • 2019-03-26

Tahiri, nostalgji për policinë: Jam ende ministri kampion!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u pyet përpara Gjykatës së Krimeve të Rënda nëse kishte pengje për periudhën kur ishte ministër i Brendshëm dhe tani ndodhet i pandehur zyrtar. Përgjigja ka qenë emocionuese në dukje, teksa ish-ministri, tashmë sërish i pandehur në Shqipëri, t

Prokuroria i bindet Gjykatës, dorëzon dosjen për Saimir Tahirin
  • 2019-03-11

Prokuroria i bindet Gjykatës, dorëzon dosjen për Saimir Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përmbyllur hetimet në lidhje me dosjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Organi i akuzës prej dy vitesh  kishte vënë nën hetim Tahirin. Gjykata i kishte lënë afat Prokurorisë që të dorëzonte dosjen brenda datës 10 mars. Pas dorëzimit të

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Tahiri sulmon gazetarin: Je kokrra e idiotit!; Fevziu i mbyll telefonin (Debati)
  • 2019-03-05

Tahiri sulmon gazetarin: Je kokrra e idiotit!; Fevziu i mbyll telefonin (Debati)

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një lidhje telefonike në Opinion pati një përplasje të ashpër me gazetarin  Basir Çollaku, i cili ka treguar udhëtimin që ka patur Moisi Habilaj, babai i ish-ministrit dhe bashkëshortja e tij drejt Italisë. Në disa raste Tahiri e ka fyer gaz

Merr fund pritja e ish-ministrit, dosja Tahiri drejt gjykatës
  • 2019-02-27

Merr fund pritja e ish-ministrit, dosja Tahiri drejt gjykatës

Pas afro dy vitesh hetime dosja ndaj ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri do të përfundojë në gjykatë. Burime të Ora News kanë bërë më dije se grupi i prokurorëve të çështjes, pritet që brenda datës 1 mars tia njoftojnë vendimin ish ministrit, i cili ka 10 ditë kohë për t

Arrestimi i Dakos, Grida Duma tregon planin e Ramës
  • 2019-02-25

Arrestimi i Dakos, Grida Duma tregon planin e Ramës

Grida Duma ka folur për arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. E ftuar në emisionin 360 Gradë në Ora News tha se do të ndiqet e njëjta strategji që u bë me Saimir Tahirin. Diskutimi Duma: Tani pritet të drejtësia të fillojë të bëjë veprimin. Ajo që kemi besim ësh