Rezultate te kerkimit per termin: +Tahirit

Meta: total 1000 / total_found 4654 / time 0.002 / keyword[0] tahirit / docs[0] 4654 / hits[0] 6790 /
Kërcimi i Tahirit/ Revoltohet Klevis Balliu: Çunat tanë në burg, ndërsa Saje Qorri e dridh në klube nate
  • 2019-04-06

Kërcimi i Tahirit/ Revoltohet Klevis Balliu: Çunat tanë në burg, ndërsa Saje Qorri e dridh në klube nate

Banorët e Astrit kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme kundër shembjes së banesave të tyre. Në këtë protestë nuk ka munguar as ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i cili ka sulmuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Balliu është kapur me një video të shpërndarë sot në media ku Tahi

A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga
  • 2019-04-02

A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, është pyetur në Top Talk nëse i ka premtuar Albert Veliut, të njohur si Babalja shumën prej 200 mijë euro për të futur në kurth vëllain e ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Salianji i është përgjigjur negativisht, duke mohuar një pretendi

Zbuluan dosjen e Tahirit dhe Dakos, Marku, prokurorëve: Sjemi supermarket!
  • 2019-03-27

Zbuluan dosjen e Tahirit dhe Dakos, Marku, prokurorëve: Sjemi supermarket!

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku, ka hedhur kritika të forta ndaj disa prokurorëve në Prokurorinë e Përgjithshme të Krimeve të rënda, për shkak se sipas sa, disa prej tyre kanë informacione dhe dokumente sekrete në media. Ajo iu drejtua prokurorëve, duke i porositur që gazetarët n

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet
  • 2019-03-26

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet

Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit, se Prokuroria ka mbajtur një qëndrim tërësisht politik pasi çështja ka nisur që në nëntor 2017-s dhe janar 2018. Sipas Bardhit, prokuroria ka pasur mundësinë të dalë në kon

Gjyqi i Tahirit/ Dosja e ish-ministrit transportohet me karrocë (Video)
  • 2019-03-26

Gjyqi i Tahirit/ Dosja e ish-ministrit transportohet me karrocë (Video)

Në gjykatën e Krimeve të Rënda pritet të zhvillohet seanca e radhës ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Raportohet se Tahiri ka mbërritur në orën 09:45 në Gjykatë. Pesë ditë më parë seanca u shty për shkak prokuroria nuk kishte njoftuar të pandehurit e tjerë, ndërsa

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!
  • 2019-03-26

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!

Pas shtatë orë e gjysmë seancë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur nisjen e gjykimit të çështjes Tahiri, i cili akuzohet për trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, si dhe korrupsionin pasiv të funksionarëve t

No Pic available
  • 2019-03-13

Zbulohet emri i gjyqtares që do shqyrtojë dosjen e Tahirit

Shorti përzgjedh Miliana Muçën si gjyqtare paraprake për të shqyrtuar dosjen e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Pas kësaj pritet të caktohet seanca ku do te vendoset dërgimi apo jo i çështjes në gjyq. Ish-ministri akuzohet për trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpun