Rezultate te kerkimit per termin: +Tajland

Meta: total 1000 / total_found 1105 / time 0.000 / keyword[0] tajland / docs[0] 1105 / hits[0] 1687 /
Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur
  • 2017-06-26

Birmania dhe Tajlanda, kundër narkotrafikut: 1 miliard euro drogë janë djegur

Një operacion gjigant antidrogë në Birmani dhe Tajlandë, ku u organizuan djegie publike të një sasie droge rreth 1 miliard euro. Në zjarr janë hedhur opium, heroinë, marijuanë dhe metamfetaminë, të gjitha këto substanca të konfiskuara nga bandat lokale. Në Birmani u shkatërrua në hi

No Pic available
  • 2017-06-19

74-vjeçarja profesioniste në bodybulding

Është në formë fizike të shkëlqyer, ka një bashkëshort 23 vite më të vogël dhe bën me shumë ushtrime fizike se çdo adoleshent. Ajo është Janice Lorraine, 74 vjeç dhe është profesioniste në bodybulding. Gjyshja nga Canberra po përgatitet për të udhëtuar drejt Tajlandës për t

No Pic available
  • 2017-06-16

Fut kokën në gojën e krokodilit për shfaqje, ndodh tmerri

Një burrë po performonte me një krokodilë duke futur kokën e tij në gojën e reptilit gjigant. Shfaqja është regjistruar në Tajlandë, por bash në momentin kur po zhvillonte shfaqjen, kafsha e egër e ka tundur disa herë kokën e burrit, çka nëse do të vazhdonte do të ishte fatale pë

No Pic available
  • 2017-06-10

Foto të mbretit në Facebook, dënohet me 70 vite burg

Një burrë në Tajlandë është dënuar me 35 vite burg për postimet në Facebook që konsiderohen fyerje për familjen mbretërore. Dënimi është një nga më të ashprit të regjistruara ndonjëherë për një vepër të tillë. Burri i identifikuar si Vichai Thepwong, 34 vjeç, u deklarua fa

Dënohet me vdekje për postimet në Facebook
  • 2017-06-10

Dënohet me vdekje për postimet në Facebook

Nëse një burrë në Tajlandë është dënuar përfundimisht me 35 vite burg, një tjetër në Pakistan është dërguar me burgim të përjetshëm. Akuzat janë publiket në rrjetet sociale. Kështu, një gjykatë antiterror në Pakistanin qendror ka dënuar të shtunën me vdekje një burrë 30

No Pic available
  • 2017-06-06

Goditje me sëpatë, thikë kasapi, e trapon mbi duar për një pije falas

Ju duhet të jeni mjaft i dëshpëruar për një pije falas për ndërmarrë këtë sfidë. Kjo ndodh në një bar turistik në Tajlandë, ku konkurrenti duhet të mbajë duart mbi një tavolinë, ndërsa barmeni përdor mjete të ndryshme si sëpatë, një thikë kasapi, trapon dhe mjete të tjera

Njihuni me Mbretëreshën e akrepave, mban dy rekorde në Gines
  • 2017-06-04

Njihuni me Mbretëreshën e akrepave, mban dy rekorde në Gines

E njohur si Mbretëresha e akrepave,  Kanchana Kaetkaew ka pozuar e mbuluar me akrepa në një muze në qytetin e Pattaya, Tajlandë. Dhjetra akrepë helmues qëndronin në fytyrën e saj dhe jo vetëm, ata ishin të shpërndarë në të gjithë trupin. Ajo mban rekordin botëror të Gines për