Rezultate te kerkimit per termin: +Tajvani

Meta: total 585 / total_found 585 / time 0.000 / keyword[0] tajvani / docs[0] 585 / hits[0] 780 /
Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën
  • 2019-03-17

Turistët shuplakë shqiptarëve, pastrojnë Gjirokastrën

Disa turistë të huaj të ndodhur në Gjirokastër këtë fundjavë u dhanë një mesazh të fortë banorëve të zonave turistike. Teksa u angazhuan në një aksion pastrimi në qytetin e gurtë, ata u kërkuan banorëve që ta mbajnë natyrën të pastër ashtu si edhe shtëpitë e tyre. “S

Këta janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë
  • 2019-01-07

Këta janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin  e pikëve të një  PowerIndexi Global Firepower 2018 rendit vendet me të fuqishme ushtarake në botë. Lista ka nisur me 136 vende të përparuara dhe më pak të zhvilluara ku përfshihen parametrat, vendndodhjen e tyre gjeografike, v

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë (Foto)
  • 2019-01-07

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë (Foto)

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin  e pikëve të një  PowerIndexi Global Firepower 2018 rendit vendet me të fuqishme ushtarake në botë. Lista ka nisur me 136 vende të përparuara dhe më pak të zhvilluara ku përfshihen parametrat, vendndodhjen e tyre gjeografike, v

Kina paralajmëron bashkimin paqësor me Tajvanin
  • 2019-01-02

Kina paralajmëron bashkimin paqësor me Tajvanin

Kina nuk do të heqë dorë nga përdorimi i forcë për të luftuar kundër forcave indipendentiste të Tajvanit. Kështu është shprehur presidenti kinez Xi Jinping, duke shpjeguar se Kina do të bashkohet me fqinjin e tij. Pekini “ka të drejtën për të marrë të gjitha masat e nevojshm

SHBA-Kinë përplasen në det, anija kineze i ndërpret rrugën asaj amerikane
  • 2018-10-02

SHBA-Kinë përplasen në det, anija kineze i ndërpret rrugën asaj amerikane

Deti i Kinës Jugore vijon të mbetet një territor ku tensioni midis Pekinit dhe Uashingtonit shfaqet konkret nëpërmjet incidenteve ku përfshihen anijet përkatëse. BBC raporton se së fundmi një anije luftarake kineze ka detyruar një shkatërrues amerikan qëe të ndryshojë kursin e lëviz

No Pic available
  • 2018-09-23

Vatikani dhe Kina nënshkruajnë marrëveshje historike

Vatikani ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje historike me Kinën. Kjo marrëveshje e përkohshme, do ti jepte Vatikanit të drejtën që të emërojë peshkopë në Kinë. Kjo marrëveshje është nënshkruar nga zëvendësministrat e Jashtëm të të dyja vendeve në Pekin, teksa Papa

No Pic available
  • 2018-05-19

Kina kërcënon Azinë, vendos bombardues në ishuj strategjik

Kina ka hedhur për herë të parë bombarduesit në territorin e diskutueshëm në Detin e Kinës Jugore. Deklarata është bërë nga Forca Ajrore e Kinës, duke nxitur paralajmërime të reja nga SHBA se ajo po destabilizon rajonin. Një bombardues me rreze të gjatë H-6K ishte ndër ata që mor