Rezultate te kerkimit per termin: +Takimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.549Z

Anulohet takimi

Është anuluar takimi i paralajmëruar për sot në Zveqan mes përfaqësuesve të KFOR-it dhe serbëve lokalë rreth arritjes së një marrëveshje afatgjate për lëvizjen e lirë të automjeteve të EULEX-it në veri.Burime të Kosovapress-it bëjnë të ditur se, edhe pse përfaqësuesit e KFOR

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.301Z

Shtyhet takimi NATO-Rusi

Eshte shtyre takimi i parapare per sot ndermjet NATO-s dhe Rusise. Zedhenesja e aleances, Carmen Romero tha se takimi "nuk do te mbahet sot" dhe se "nevoiten konsultime te metejme se kur" mund te caktohet takimi lidhur me krizen ne Gjeorgji. Nderkohe, ministrja e Jashtme e Gjeorgjise, Eka Tkelashvil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.052Z

Vazhdon takimi maratonik

(E plotësuar) Të enjten, raundi i dialogut u ndërpre vetëm përkohësisht për të pasur kohë për darkë për delegacionin e Kosovës dhe atë të Serbisë, ndërsa do të vazhdojë në orën 21 e 30, mirëpo askush nuk mund të parashohë se kur mund të përmbyllet.Të gjitha burimet konfirm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.112Z

Takimi Arvizu-Nano

E enjte 23 Shkurt 2012 2058 TAKIMI NANO-ARVIZUQe prej ores 19.35 te mbremjes se sotme e deri rreth ores 22.40 Ambasadori Amerikan ne Tirane Aleksander Arvizu dhe ish-kryeministri Fatos Nano kane darkuar ne nje prej restoranteve te Tiranes prane stadiumit Selman Stermasi. Ne fakt takimi mes t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.871Z

Takimi Berisha - Sarkozi

E shtune 07 Janar 2012 1304 TAKIMI BERISHA -SARKOZINe perfundim te vizites se tij ne Paris kryeministri Berisha eshte pritur nga presidenti i Frances Nikola Sarkozy ne pallatin presidencial Elize. Pritja e organizuar te premten ne mbremje nga Sarkozi ka mbledhur 22 kryeministra shtetesh e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.904Z

Mbyllet takimi Rama-Countryman

Rama Countryman Tirane 24 shkurt 2011 NOA- Pak minuta me pare perfundoi takimi mes Zevendes Ndihmes Sekretarit Amerikan te Shtetit per eshtjet Evropiane dhe Euroaziatike Thomas Countryman dhe kreut te opozites Edi Rama. Takimi i cili mesohet te kete zgjatur rreth 1 ore e gjysem eshte zhvilluar ne ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.171Z

'> Takimi Uruguai-Gjermani

Pas eliminimit nga Spanja me rezultatin e ngushte 1-0, Gjermania e Hoakim Lev rikthehet serish ne fushën e blerte, këtë radhe për te siguruar vendin e trete ne botërorin "Afrika 2010". Ne "Nelson Mandela Bay", pancerat do te synojnë te fitojnë përballë Uruguait. Për Lev do te rikthehet ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama