Rezultate te kerkimit per termin: +Takohemi

Meta: total 1000 / total_found 2101 / time 0.001 / keyword[0] takohemi / docs[0] 2101 / hits[0] 2455 /
Kryebashkiaku Veliaj pret Presidentin slloven Pahor
  • 2019-03-05

Kryebashkiaku Veliaj pret Presidentin slloven Pahor

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, me të cilin bisedoi mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, forcimin e bashkëpunimit mes Tiranës dhe qyteteve sllovene, si dhe organizimin e samitit të nivelit të lartë të Brdo-Brijuni

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!
  • 2019-03-04

Ballkani në BE/ Presidenti slloven e thotë troç: Gjeopolitika po ndikon te zgjerimi!

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ndodhej sot në Shqipëri për një vizitë zyrtare dhe në një konferencë për mediat me homologun Ilir Meta ka folur për çështjen e zgjerimit të Bashkimit Europian. Teksa theksoi se Sllovenia është mbështetëse e fortë e rrugës së Shqipërisë drejt

Ramën do e rrëzojnë socialistët e tij, çfarë paralajmëron Kryemadhi?
  • 2019-03-02

Ramën do e rrëzojnë socialistët e tij, çfarë paralajmëron Kryemadhi?

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një takim me strukturat në Roskovec tha se opozita e bashkuar nuk do të ndalet me protesta deri në largimin e kryeministrit Edi Rama dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. Ndër të tjera ajo theksoi se Edi Ramën do ta rrëzojnë socialistët e tij. Duh

Darka në Prishtinë/ Thaçi zbulon çfarë u diskutua me Ramën dhe tensionet me Haradinajn
  • 2019-02-25

Darka në Prishtinë/ Thaçi zbulon çfarë u diskutua me Ramën dhe tensionet me Haradinajn

Presidenti Thaçi zbuloi detaje nga biseda me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe liderët e Kosovës pak javë më parë në Prishtinë në shtëpinë e tij. I ftuar në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ në Report Tv Thaçi bëri me dije se ka qenë një debat mirëkuptues dhe

Trondit Erdogan: Populli i Egjiptit është zemra e Turqisë, por presidenti
  • 2019-02-25

Trondit Erdogan: Populli i Egjiptit është zemra e Turqisë, por presidenti

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan i ka dhënë përgjigje pyetjes së përse nuk takohet me presidentin e Egjiptit Abdel Fattah al-Sisi. “Unë nuk takohem kurrë me një njeri të tillë. Para së gjithash ai duhet të lirojë me një amnisti të përgjithshme të gjithë njerëzit q

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)
  • 2019-02-23

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)

Mediat e huaja vazhdojnë ti bëjnë jehonë trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë. Televizioni shtetëror italian, “Rai 2”, ka bërë një raportim nga Shqipëria, ku tregon se biznesi i drogës vazhdon mes Italisë dhe Shqipërisë, edhe pse qeveria ka trumbetuar me të ma