Rezultate te kerkimit per termin: +Taksa

Meta: total 1000 / total_found 12739 / time 0.006 / keyword[0] taksa / docs[0] 12739 / hits[0] 23413 /
Kryemadhi: Kriminelët zotër të vendit, ndërsa pensionistët nuk paguajnë dot dritat
  • 2019-04-11

Kryemadhi: Kriminelët zotër të vendit, ndërsa pensionistët nuk paguajnë dot dritat

Në një deklaratë për mediat, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka ngritur alarmin në lidhje me gjendje dhe sigurinë ne vend. Duke iu referuar grabitjes së ndodhur në Rinas, Kryemadhi tha se kriminelët lëvizin si zotër të vendit, ndërkohë nga ana tjetër pensionistët nuk arrijnë d

Koha e kinezëve mbaroi, Balluku: Përdhosën portën hyrëse të Shqipërisë!
  • 2019-04-11

Koha e kinezëve mbaroi, Balluku: Përdhosën portën hyrëse të Shqipërisë!

Ka qenë e ashpër ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku nga Rinasi ku ia ka faturuar të gjithë përgjegjësinë për grabitjen në Rinas, koncesionarit kinez të TIA-s, për të cilët tha se dinë vetëm të hapin parkingje. Sipas Ballukut, të ardhurat dhe taksa për pasagjerë prej 3 e

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

No Pic available
  • 2019-04-01

Rikthehet kavalieri, Berlusconi do garojë për deputet në zgjedhjet e PE

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi tha se ai do të garojë në zgjedhjet e Parlamentit Evropian, që mbahen në muajin maj, pasi, siç u shpreh ai, dëshiron që të luftojë për një BE më të bashkuar. Berlusconi, 82-vjeçar, e bëri publik lajmin për pjesëmarrjen e tij në zgjedh

Ish deputeti: Ja përse Shqipëria është më keq se në 97!
  • 2019-03-15

Ish deputeti: Ja përse Shqipëria është më keq se në 97!

Ish-deputeti Përparim Spahiu ka bërë një analizë të gjendjes së ekonomisë shqiptare, duke arritur në përfundimin se Rilindja i ka katandisur financat e vendit në një pozitë që është më e rëndë se ajo e vitit 97. Nëse në vitin 1997 firmat piramidale shkatërruan direkt ekonomitë

Dita e Verës/ Kryemadhi në Elbasan: Politika ka dalë nga shinat, nuk ekziston
  • 2019-03-14

Dita e Verës/ Kryemadhi në Elbasan: Politika ka dalë nga shinat, nuk ekziston

Njëjtë si aleati i saj opozitar Lulzim Basha dhe kryeministri që së bashku duan të rrëzojnë, Edi Rama, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ishte sot në Elbasan me rastin e Ditës së Verës. Përveç urimeve për shqiptarët, Krye,madhi foli edhe për krizën politike në vend, duke thënë