Rezultate te kerkimit per termin: +Taktikat

Meta: total 1000 / total_found 1190 / time 0.000 / keyword[0] taktikat / docs[0] 1190 / hits[0] 1295 /
Klop: Reali fenomenal, por na mjafton një shans për të fituar
  • 2018-05-26

Klop: Reali fenomenal, por na mjafton një shans për të fituar

Liverpooli rikthehet në finalen e Champions League, 11 vite pas asaj disfate ndaj Milanit. Këtë herë përballë do të jetë Reali i Madridit, skuadra më e titulluar e Europës që në Kiev do të synojë suksesin e 3-të radhazi. Megjithatë trajneri i The Reds, gjermani Jurgen Klopp beson te

Kurdët protestojnë kundër Erdogan edhe në Londër (VIDEO)
  • 2018-05-14

Kurdët protestojnë kundër Erdogan edhe në Londër (VIDEO)

Qindra aktivistë kurdë janë përplasur me policinë teksa përpiqeshin të bllokonin karvanin me makina të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan që të hynte në Reading të Anglisë. Një grup protestuesish u mblodhën jashtë uzinës së Ëokefield pranë Reading në Berkshire, në përpjekje

No Pic available
  • 2018-05-07

Lobimi rus i PD-së, Rama: Ka një hetim, por nuk flas për opozitën

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të mos flasë ndërkombëtarisht për opozitën dhe në një intervistë për The Parliament Magazine, kreu i qeverisë dëshiron të fokusohet në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE. Së fundmi ka pasur lajme për ndërhyrje ruse në zgjedhjet e kalu

FIFA përcakton listën e gjyqtarëve të Botërorit
  • 2018-03-30

FIFA përcakton listën e gjyqtarëve të Botërorit

FIFA përcakton listën përfundimtare të 36 arbitrave që do të drejtojnë 64 ndeshjet e fazës finale të kampionatit të ardhshëm botëror, kompeticion që do të startojë më datë 14 qershor në Rusi. Komisioni i posaçëm i organizmit më të lartë të futbollit botëror caktoi gjithashtu

NATO e frikësuar nga Rusia, trupat britanike stërviten në -19 ° C në Estoni
  • 2018-02-13

NATO e frikësuar nga Rusia, trupat britanike stërviten në -19 ° C në Estoni

#td_uid_1_5a83515571484 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/nintchdbpict000384753912-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Papa kundër fake news: Nxisin urrejtje dhe arrogancë
  • 2018-01-24

Papa kundër fake news: Nxisin urrejtje dhe arrogancë

Papa Françesku i ka cilësuar lajmet e rreme si djallëzore, duke u thënë gazetarëve dhe përdoruesve të rrjeteve sociale që të nxjerrin në pah taktikat gjarpërore manipulative, të cilat po krijojnë ndasi në interesat politike dhe ekonomike, transmeton Reuters. Lajmet e rreme janë shenj

Negociatat me Tiranën, Kotzias: Jemi në rrugën e duhur
  • 2017-12-03

Negociatat me Tiranën, Kotzias: Jemi në rrugën e duhur

Në një intervistë për gazetën Ethnos të së dielës kreu i diplomacisë greke, Nikos Kotzias ka bërë një pasqyrë të gjatë të politikës së Jashtme greke ku midis të tjerash ka folur edhe për Shqipërinë dhe negociatat me Tiranën që filluan në Kretë dhe do të vazhdojnë në Tira