Rezultate te kerkimit per termin: +Taktikisht

Meta: total 462 / total_found 462 / time 0.000 / keyword[0] taktikisht / docs[0] 462 / hits[0] 481 /
Sondazhi kombëtar: PS fiton 45%, PD 37%, LSI 13%, Libra 2%, PDIU 1.5%
  • 2017-06-07

Sondazhi kombëtar: PS fiton 45%, PD 37%, LSI 13%, Libra 2%, PDIU 1.5%

Ora News dhe IPR Marketing sjellin sondazhin e dytë për zgjedhjet e 25 qershorit.  Kur jemi në mes të fushatës elektorale, 59.1% e shqiptarëve kanë deklaruar se do të shkojnë të votojnë të 25 qershor ndërsa  33.7% e tyre kanë deklaruar se nuk do të shkojnë të votojnë dhe

Higuain: Objektivat e radhës, Championsi dhe Botërori
  • 2017-05-20

Higuain: Objektivat e radhës, Championsi dhe Botërori

Gonzalo Higuain kërton të fitojë gjithçka në karrierë, jo vetëm në Torino si futbollist i Juventusit. Të mërkurën e kaluar argjentinasi ngriti lart trofeun e Kupës së Italisë, por ambiciet e tij janë maksimale: pas titullit në Serinë A synon Championsin dhe Kupën e Botës me Argjen

No Pic available
  • 2017-05-17

Nga Elton Metaj/ Pse nuk është një ditë dështimi

Pritshmëria se një i dërguar amerikan do ta zgjidhte brenda 48 orëve krizën e stërzgjatur politike në Shqipëri nuk rezultoi e vërtetë. Propozime dhe ide u shkëmbyen mes zyrave të Ramës e Bashës gjatë dy ditëve, por mbrëmja e 16 majit nuk ishte fillimi i festës. Marrëveshje nuk pat

KAVAJA E SHTYRË, KONSOLIDON 18 QERSHORIN
  • 2017-05-06

KAVAJA E SHTYRË, KONSOLIDON 18 QERSHORIN

Nga Skënder MINXHOZI Sonte është e ligjshme të ketë festë në Çadër. Në pamje të parë opozita ka të drejtën të festojë shtyrjen e zgjedhjeve të Kavajës, ku kishte premtuar se do të pengonte procesin e votimit. Në Kavajë nuk do të votohet në 7 maj, por jo vetëm për shkak të p

No Pic available
  • 2017-03-17

Vasili: Qeveri teknike ,nëse nuk ka kërkesa ultimative nuk është e panegociueshme

Një muaj  e gjysmë pas emërimit në krye te ministrisë së Drejtësisë ,Petrit Vasili ka qenë i ftuar i Dritan Hilës në emisionin Arena përballë edhe dy analistëve të njohur Aleksandër Çipa dhe Plater Nesturi. Kryefjala e diskutimeve ka ishte pa dyshim reforma në drejtës, një r

No Pic available
  • 2017-03-17

Qeveri teknike, Vasili: Nëse nuk ka kërkesa ultimative jo e panegociueshme

Një muaj  e gjysmë pas emërimit në krye te ministrisë së Drejtësisë ,Petrit Vasili ka qenë i ftuar i Dritan Hilës në emisionin Arena përballë edhe dy analistëve të njohur Aleksandër Çipa dhe Plater Nesturi. Kryefjala e diskutimeve ka ishte pa dyshim reforma në drejtës, një r

No Pic available
  • 2017-03-16

LSI nuk do drejtësinë? Vasili: Kush e mendon, sështë mirë nga mendja

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, ka mohuar akuzat se LSI po e bllokon me mekanizma të brendshëm reformën në drejtësi. I ftuar në emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila, Vasili tha se ishte vota e LSI që e çoi përpara këtë reformë në Komisionin e Posaçëm, siku