Rezultate te kerkimit per termin: +Talebant

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Talebant ekzekutuan shqiptart pa negociata

Ndodhi ashtu si askush nuk e deshi. Katr shqiptar t Maqedonis t marr peng n Afganistan, u ekzekutuan pa dhn asnj mundsi pr tnegociata pr lirimin e tyre. Agjensit afgane t lajmeve cituan zdhnsin e Talebanve Qari Jusuf, se shqiptart ishin vrar pasi: "Autoritetet asnjher nuk i kan zbatuar krkesat tona,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.605Z

McChrystal: Shtimi i trupave do detyrojë talebanët të bëjnë marrëveshje

Komandanti i forcave t NATO-s n Afganistan, Stenli McChrystal ka deklaruar se shtimi i trupave ushtarake do t’i dobsoj talebant deri n at mas sa lidert e tyre do ta pranojn marrveshjen paqsore. Sipas tij, n t ardhmen, talebant do t mund edhe t ndihmojn n udhheqjen e Afganistanit. Ndrkaq, Gjene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Do të vazhdojmë në Pakistan

OKB Organizata e Kombeve t Bashkuara ka thn se lajmi se talebant planifikojn t sulmojn punonjsit humanitar n Pakistan nuk do ta frenojn punn e saj. Koordinatori i ndihms humanitare t OKB-s, John Holmes, tha se organizata e kuptonte seriozitetin e ktij krcnimi, por duhej t'i vinte n ndihm popullit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Gjenerali i ri i SHBA: Talebanët po zmbrapsen

Afganistan Komandanti i forcave t NATO-s n Afganistan, gjenerali David Petraeus, thot se n disa krahina t vendit talebant kan filluar t zmbrapsen. N nj nga intervistat e para q kur mori detyrn, gjenerali Petraeus tha se ishte e rndsishme t mposhteshin talebant n zonat q kishin vn nn kontroll n kohn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.207Z

Londër, 140 milionë dollarë për Afganistanin

Afganistani do t ket kontroll t siguris n disa prej provincave nga fundi i 2010. N samitin q u mbajt n Londr u dakord pr t akordimin e 140 milion dollarve pr ti riintegruar talebant n shoqrin afgane. Presidenti Hamid Karzai i bri thirrje Arabis Saudite dhe Pakistanit t ndihmojn procesin e paqes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.649Z

Kabul, Vazhdon gjendja e gatishmërisë

Forcat e siguris jan n gjendje t lart gatishmrie n Kabul, nj dit pasi talebant zhvilluan nj val sulmesh n zemr t kryeqytetit afgan. Luftimet e s hns, q u zhvilluan pran pallatit presidencial, n afrsi t selis s qeveris dhe t nj hoteli luksoz, lan 12 t vdekur mes t cilve dhe shtat sulmues.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Sulm ndaj talebanv n jug t Afganistanit, 80 t vrar

Ushtart, t cilt bjn pjes n trupn e koalicionit t udhhequr nga SHBA-t dhe n forcat afgane t siguris, kan vrar n jug t Afganistanit rreth 80 taleban radikalislamik.Sipas trups s koalicionit, talebant kishin sulmuar n provincn e Helmandit nj patrull. Aleatt , m pas, kishin kundrsulmuar kryengritsit me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama