Rezultate te kerkimit per termin: +Tango

Total: 375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.732Z

Obama kërcen tango argjentinase

Me një tango argjentinase, shoqëruar nga një balerinë profesioniste, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka treguar aftësinë e tij në kërcimin latin. Ishte balerina Mora Godoy, veshur me fustan dhe këpucë ngjyrë ari që ftoi obamën në një tango tradicionale ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.958Z

Edhe tigrat mund të kërcejnë tango! (FOTO)

Share Dy tigra në një kopsht zologjik në Austri janë kthyer në hit, pasi janë fotografuar duke kërcyer tango. Në fakt, nuk është se kanë qenë duke kërcyer tamam, por janë fotografuar në një pozicion të tillë, që është i ngjashëm me pozicionin e të kërc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.646Z

Turqi- Protestuesit sfidojnë Erdogan-in, tubohen dhe kërcejnë tango (FOTO)

Turqi- Duke shënuar një mospërfillje mbi deklaratat e kryeministrit të vendit Erdogan, protestuesit turq kanë vijuar protestat e tyre paqësore të shtunën në një mënyrë krejt të ndryshme nga ditët e tjera…. Duke kërcyer tango. Sipas agjensisë së lajmeve ‘Daily Mail’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.047Z

"Tango", dy çmime për trupën Durrësit

"Tango" e Mrozhek dhe trupa e teatrit profesionist të Durrësit rrëmbejnë dy çmime në Festivalin e Teatrit Mbarëshqiptar të zhvilluar në Dibër të Maqedonisë. Driada Dervishi, regjisorja e kësaj trupe, është vlerësuar për realizimin e regjisë më të mirë të festivalit me tragjikom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.798Z

Tango, rikthehet në Durrës

Shfaqja Vepra e Mrozhek evokon situatën e shumë artistëve në vendet e Europës Lindore Rikthehet “Tango” e Mrozhekut në Durrës. Kryevepra e nobelistit polak Slavomir Mrozhek është rivënë në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu” të qytetit të Durrësit këtë fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.498Z

Slavomir Mrozhek, një "Tango" në Durrës

"Mozaik 2008", një varg aktivitetesh kulturore, edukative dhe muzikore, nis sot në qytetin bregdetar të Durrësit. Në kuadrin e edicionit të dytë të "Javës së Kulturës Austriake", që do të zhvillohet nga data 29 shtator deri më 6 tetor, emra të mirënjohur të muzikës kanë mbërritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.085Z

Tango është e mirë për zemrën, nxit shoqërizimin dhe zvogëlon stresin

Tango është e mirë për zemrën. Kjo është zbuluar nga Pablo Werba, kreu i Qendrës së Parandalimit të arteriosklerozës në Milano që është i dedikuar krejtësisht për kujdesin dhe hulumtimin e sëmundjeve kardiovaskulare. ”Vallëzimi tango- tha Werba- përveç se për të inkuraju

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama